YÜZDE OLUŞAN KIRIŞIKLIKLAR İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

YÜZDE OLUŞAN KIRIŞIKLIKLAR İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Telafisi olmayan gerçeklerden biri de akıp giden zamandır.Kırk yaş ve üstü kime sorarsanız sorun, geriye almak istediği tek şey gençlik yılları olur. Zaman o kadar acımasız ki yıllar geçtikçe yaş ilerledikçe yüzümüzde, boynumuzda ve ellerimizde oluşan kırışıkların önüne geçmekte zorlanıyoruz. Boyun bölgesi ve el bölgesinde oluşan kırışıklıklar bir yere kadar rahatsız edici boyutta olmasa aynı durum yüzde oluşan cilt kırışıklıkları için söylemek pek mümkün değildir.

Yaş ilerledikçe kırışıklıkların oluşması çok normal bir süreçtir. Aileden gelen genetik faktörler, beslenme düzeni, hava kirliliği, düzensiz bir hayat tarzı, uykusuzluk gibi birçok faktöre bağlı olarak kırışıklıkların oluşması erken yaşlarda da olabiliyor. Kadın erkek fark etmeden birçok kişi zamana karşı koyabilmek adına ve her yaşta genç görünmek için her türlü yolu denemektedir. Kozmetik sektörü de insanların genç görünmeye olan ilgisini fırsata dönüştürerek, her geçen gün birbirinden farklı özellikteki yaşlanma karşıtı ürünlerini piyasaya sürmektedir.

Genç görünmek için düzenli olarak botoks ve dolgu yaptırmak çok tercih edilen bir yöntem. Fakat herkesin bütçesi botoks, dolgu ve cilt gerdirme gibi estetik operasyonları yaptırmak için uygun olmayabiliyor. Ayrıca botoks ve dolgu gibi işlemler bir süre sonra doğal yüz ifadesinin kaybolmasına neden oluyor. Peki, küçük bütçeler ayırarak yüzde oluşan kırışıklıklar için doğal tedavi yöntemleri uygulamak mümkün müdür? Bu makalemizde daha genç görünmek isteyen okuyucularımızın evde uygulayabilecekleri yöntemlerden bahsedeceğiz.

Daha genç görünmek için yapmanız gerekenler

1) Her gün en az yarım saat yüz kaslarınızı gergin tutacak gerdirme hareketleri yapmaya özen gösterin.

2) Yumurtanın beyaz kısmını beyaz köpük oluncaya kadar çırpın ve cildinize sürüp kırk dakika bekleyin. Yüzünüzü yıkayıp kuruladıktan sonra nemlendirici sürmeyi unutmayın.

3) Sirkenin cilt lekelerini giderme üzerinde çok fazla etkisi vardır. Doğal olmak şartıyla elma sirkesi ile cildinizi temizleyerek cilt bakımı yapabilirsiniz.

4) Bol su içmek cildin kolajen dengesini korumaya yardımcı olur. Kolajen yapının azalması kırışıklık oluşumunu arttırmaktadır.

5) Bal, yumurta ve süt ile hazırlayacağınız karışımı yüzünüze sürüp yarım saat bekledikten sonra yıkayınız. Bu üçlü bilinen en eski doğal cilt bakım yöntemleri arasındadır.

6) Gerçek gül yağı bulabilirseniz şayet,gül yağı en etkili cilt bakım ürünüdür.

7) Elmanın kabuklarını soyun bir kaç tane kuru kayısıyla beraber elma kabuklarını buharda yumuşayıncaya kadar pişirin. Çok az süt ile birlikte bu malzemeleri krem haline gelinceye kadar ezip yüzünüze uygulayın.

8) Hindistan cevizi yağı, zeytin yağı ve badem yağı cilt için bulunmaz bir nimettir.

9) Poğaça yapımında kullanılan yaş mayayı bir miktar ılık süt ile ezip dairesel hareketlerle yüzünüze sürüp en az yarım saat bekledikten sonra yıkayın.

10) Daha gergin bir cilde sahip olmak istiyorsanız yaz demeden kış demeden her sabah yüzünüzü buzlu suyla yıkayın.

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sonbaharda sağlıklı bir cilt için 10 ipucu

Sıcaklıklar düşer düşmez, cilt esnekliği, kuruluk ve mevsimsel lekeler yaygın olarak görülebilir. Sıcak bir yaz, çok bronzlaşma, seyahat kaynaklı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir