Yenilebilir altın nedir ve Yenilebilir altın nasıl kullanılır? Yenilebilir altın nasıl yapılır

Günümüzde en çok lüks et restoranın sahibi Nusret’in kullandığı yenilebilir altın ve altın tozu herkesin merak ettiği bir husus haline geldi. Bilhassa ağızda bıraktığı tat merak edilen yenilebilir altınla ilgili tüm ayrıntıları sizler için araştırdık.

Kıymetli maden çeşitlerinden biri olarak yatırımcıların gözdesi olan altının yenilebilir olduğunu birinci kere duyanlar şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Yapılan araştırmalara nazaran altın yemek büsbütün inançlı. Hatta bilim adamları her gün 0,2 gr altın yemenin bedendeki toksinleri atmaya yardımcı olduğunu söylüyor. Tarihi çok eskilere, Mısır firavunları devrine kadar dayanan yenilebilir altın yahut altın tozu yenilebilen altın tipleridir. Japonlar başta olmak üzere çeşitli Uzakdoğu ülkelerinde de yaprak altının yüzyıllar boyunca yiyecek ve içeceklerde, hatta birtakım hastalıkların tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir. Yaprak altının Avrupa’ya gelişi 16’ıncı yüzyılın ortalarına denk gelmektedir. Altın tüketimi Avrupa’da bir anda yaygınlaşmış. Buna karşılık altın kaynaklarının tükenmemesi için bir öğünde en fazla 2 tabakta kullanılması istikametinde kısıtlamalar getirilmiştir. Altın, antienflamatuar özelliğe sahiptir. Bu nedenle 1929 yılından bu yana altın bileşimleri romatoid artrit tedavisinde kullanılan birtakım ilaçlara katılmıştır. Son yıllarda yapılan çalışmalarda ise altın bileşimlerinin potansiyel HIV virüslerine karşı ve birtakım kanser tiplerinin tedavisinde yararlı olduğu ortaya konmuştur.

Günümüzde altın tozu ve altın yaprağı, Avrupa ve Amerika başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde tüketilmektedir.

YENİLEBİLİR ALTIN YAPRAKLARI VE TOZU NASIL KULLANILIR?

Fransa ve İtalya’da ise özel yemekler altın tozlarıyla süslenir. Yılbaşı üzere özel günlerde servis edilen meyveler altın yaprakları ve tozuyla kaplanır. Japonya’da altın yaprağıyla yapılan saki ve sushiler ihtişam ve gücü tabir eder. Ayrıyeten yeni yıla girerken altın yaprağı tüketmenin baht getireceğini inanılmaktadır.

YENİLEBİLİR ALTIN NASIL YAPILIR? 

Yenilebilir altın gerçek altından elde edilmektedir.

Piyasada çoklukla yaprak altın ve altın tozu olarak anılır.

Yenilebilir altının hazırlanması için birtakım özel aletlere gereksinim duyulur.

Altın bu özel aletlerle çeşitli süreçlerden geçirilerek inceltilir.

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sulu köfte nasıl yapılır lezzetine bayılacaksınız! Sulu köfte tarifi.

Bugün yemek tanımlarımız ortasından sofraların baş tacı sulu köfteyi elmaelma.com okurlarıyla buluşturuyoruz. Yapılışı epeyce kolay ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir