Vücudunuzu 4 Adımda Yaza Hazırlayın

Karantina döneminde evde geçirdiğimiz vakitlerde her ne kadar istemesek de kilo aldığımızın bilincindeyiz. Gerek kilo gerekse kişisel bakımlarla yüzleşme vaktinin geldiğini düşünüyorsanız eğer vücudunuzu 4 adımda yaza hazırlayın. Bunun için neler yapılmalı? Adım adım ilerleyelim isterseniz. Siz değerli takipçilerimize vereceğimiz güzellik sırları tüyoları ile bu yaza bomba gibi bir başlangıç yapabilirsiniz.

Cilt hazırlama vakti

Kış aylarında soğuk havalardan ötürü ciltlerimiz de kurumalar ve pullanmalar meydana geliyor. Keza bu durumun önüne geçebilmek adına sıkı giyinmeyi tercih ediyoruz. Halbuki cildimiz kurumaya başlıyor. Sağlıklı bir cilt için Aloe vera’nın ürünlerini rutin olarak kullanarak yaz kış fark etmeksizin bu tarz cilt problemleriyle karşılaşma ihtimalinizi azaltmış olacaktır. Ayrıca bir önceki içeriklerimiz de yer alan Cilde iyi gelen vitaminler nelerdir? Adlı paylaşıma göz atarak bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Selülitle savaş

Selüliti tamamen ortadan kaldırmak maalesef zor bir olasılık. Araştırmalara göre Türkiye’de yaklaşık olarak kadınların %80 de selülit bulunuyor. Keza bu durumu azaltmak, vücudun daha güzel görünmesini sağlamak adına haftalık spor programları dahilinde çalışmalar yaparak vücudunuza müdahale de bulunabilirsiniz.

Süt ürünleri tüketin

Yeterli miktarda vücuda kalsiyum ve mineral alınmaması halinde vücuda yağ depolandığı bilinmektedir. Keza hal böyle olunca kilo almak kaçınılmaz oluyor. Günlük yeterli miktarda süt ürünleri tüketerek bu tür problemlerin önüne geçebilirsiniz. Bu alışkanlığı kazanmanız halinde, fazla olduğunu düşündüğünüz kilolarınıza savaş açabilirsiniz.

Uyku sürenize dikkat edin

Uzmanların belirtmiş olduğu istatistiklere göre günde 5 saatten az uyumak 300 kalori alımına neden olmaktadır. Ayrıca son çalışmalarda ki yapılan verilere göre günde 8 saat uyku alan kişilerin 5 saat uyuyanlara göre %60 oranında daha fazla yağ kaybı olduğu gözlemlenmiştir. Sizlerde uyku sürenize dikkat ederek formda kalabilirsiniz.

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sonbaharda sağlıklı bir cilt için 10 ipucu

Sıcaklıklar düşer düşmez, cilt esnekliği, kuruluk ve mevsimsel lekeler yaygın olarak görülebilir. Sıcak bir yaz, çok bronzlaşma, seyahat kaynaklı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir