VERSACE TARİHİNDE BİR BIRINCI YAŞANDI!

Moda kesimi uzun bir müddettir podyumlardaki çeşitsizlik ile eleştiriliyor. Çok zayıf modeller, erişilmesi mümkün olmayan vücut algısı ve toplumu yansıtmayan bedenler…Tekrar belirtiyoruz ki 32 vücut modellerin sıhhatsiz olduğunu argüman etmiyoruz! Yalnızca dünya genelinde birçok bayan daha büyük vücutlara sahipken, podyumlarda bunun temsil edilmemesini eleştiriyoruz. Alışveriş yapan Yapılan araştırmalarda dünya genelinde bayanların ortalama vücutları 38-42 ortasında değişirken ve alışveriş yapan kesitin de bu bayanlardan oluştuğunu düşünürsek podyumlarda da bunun gösterilmesi gerekmez mi? 

Son periyotlarda daha da gündemde olan vücut algısı, moda kesimini büyük bir değişime gerçek itti. Kusursuz vücut algısını vurgulayan Victoria’s Secret eski popülerliğini kaybederken her vücuttan ve ırktan modelleri tercih eden Rihanna’nın Savage x Fenty defilesi spot ışıkları altına alınmıştı. Artık toplumsal medyada da fotoğraflarını düzenlemeyi reddeden birçok ünlü ‘mükemmel’ beden algısını yıkmak için uğraş gösteriyor. Artık ise lüks moda dalını tesiri altına alan vücut çeşitliliği son olarak Versace’nin İlkbahar Yaz 2021 podyumunda görüldü. Milano Moda Haftası bünyesinde gerçekleşen defile, gerçek tarafa atılan adım olarak tanımlandı. 

View this post on Instagram

VERSACE SS21 !!!! I’m so emotional writing this, to walk for the iconic Versace has always been a huge dream of mine!! I am so proud of @preciousleexoxo @jilla.tequila and myself we made history with this and I will never forget how I feel right now! This moment is for all of us!!! I’m full of love!! Thank you so much @pg_dmcasting @samuel_ellis @versace @donatella_versace and my sweet @kjeldgaard1 ❤️

A post shared by ALVA (@alvaclaire) on Sep 26, 2020 at 3:23am PDT

Birinci kere podyumunda birçok vücuttan model tercih eden Versace, tek-tip vücut algısını yıkma uğraşına katılmış oldu. Yalnızca bir değil üç ‘plus-size’ (bu terimi ne kadar doğrulamasak da…) model Versace defilesinde yürürken tıpkı vakitte Irina Shayk ve Joan Smalls üzere tanıdık simaları da gördük. Büyük vücut modelleri olarak tanımlanan Jill Kortleve, Ava Claire ve Precious Lee, Versace’nin marka tarihindeki birincilerine imza atmasına yardımcı oldular. 

View this post on Instagram

Anybody that knows me or ever spoke to me about fashion know without a doubt how I feel about The House of Versace. It’s ALWAYS been about @versace for me. Queen @donatella_versace your support and love right now for me is just magical. Thank you from the bottom of my heart for raising the bar. I know how much this means and I will always cherish it. Not one little black girl can say they can’t because we can, we always could and when you stay true, you will✨????????✨ omfg y’all… I’m a Versace Hottie????

A post shared by PRECIOUS LEE (@preciousleexoxo) on Sep 27, 2020 at 6:02am PDT

Bedene oturan deniz altı ilhamlı desenli elbiseler giyen Alva ve Precious’un yanı sıra Jill ise dekolte ayrıntılı bir kalem etek ve cropped bir bluz giydi. Tıpkı vakitte bu sene Fendi’nin Sonbahar 2020 defilesinde yürüyen Jill Kortleve, Instagram üzerinden bu tarihi anı paylaşmayı unutmadı, “Bu tarihi bir an ve gerçekleştiğine hala inanamıyorum. Hala heyecandan titriyorum. Alva Claire ve Precious Lee, bizimle gurur duyuyorum.” Alva ve Precious ile defile fotoğraflarını ve görüntülerini paylaşan Jill Kortleve, kelamlarını, “Her vakit hayalini kurduğum markalar ile çalışmak inanılmaz bir şey. Bizimle tıpkı hayalleri kuran fakat kendilerine benzeyenleri mecmualarda ve kampanyalarda göremeyen bir kuşak için kapıları açmayı umuyoruz,” diyerek bitirdi. 

View this post on Instagram

This is such an historical moment and I can’t believe it actually happened. Im still shaking. Im so so so proud of us @alvaclaire @preciousleexoxo .It’s so unbelievable to work for brands I always dreamt of working for. I hope that we open the doors for a new generation with the same dreams but who never saw themselves in the magazines or the commercials. Thank you for this iconic moment @pg_dmcasting @samuel_ellis @donatella_versace @versace ????????

A post shared by Jill Kortleve (@jilla.tequila) on Sep 25, 2020 at 2:44pm PDT

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

2020 Sonbahar/Kış koleksiyonlarında markalardan birinci ipuçları gelmeye başladı. Pandemi sebebiyle koleksiyonlarını dijital ortamlarda tanıtan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir