UYURKEN KİLO VERDİREN İÇECEK TARİFLERİ

UYURKEN KİLO VERMEYİ SAĞLAYAN İÇECEK TARİFİ

Fazla kilolarından muzdarip olan herkesin hemen hemen ortak sorunu, kalorisi düşük gıdalarla beslenerek zayıflamaya çalışmaktır. Kilo vermek için yapılması gerekenler bellidir. Diyet yapıp zayıfladıktan sonra eski beslenme düzenine geri dönmek, hayatınızı diyet yapmak ve tekrar kilo almakla geçirmenize neden olur. Kalıcı olarak kilo vermek ve hayatınızın geri kalanını sağlıklı ve istediğiniz kiloda sürdürmek için beslenme düzeninizi sağlıklı beslenme şeklinde değiştirmelisiniz. Sağlıklı beslenme denilince akıllara karbonhidrat içeren gıdalar, fast food tarzı beslenme, şekerli ve gazlı içeceklerden uzak durmak gerektiğini artık bilmeyen kalmadı.

Sağlıklı kilo verme konusunda ne yapılması gerektiğinin herkes tarafından bilinmesine rağmen, ısrarlı bir şekilde kolay kilo nasıl verilir? arayışından vazgeçilmemektedir. Şu gerçeği kabul etmek gerekiyor, yediklerinizi içtiklerinizi kontrol altına almadığınız takdirde kilo verme konusunda başarılı olamazsınız. Geçici diyetlerle verilen kilolar kısa bir süre sonra tekrar geri alınır. Diyet yapmadan, kalori hesabı yapmadan sağlıklı besinler tüketerek bazı ufak tefek formüller uygulayarak kilo problemlerinizden çok kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bu makalemizde gece uykusunda yağların yakılmasını hızlandıracak üç farklı içecek tarifini sizlerle paylaşacağız.

UYKUDA KİLO VERDİREN TARİFLER

İnsan vücudunda çok farklı hormon bulunmaktadır ve sağlık için bu hormonlar çok önemli görevler üstlenmektedir. İşte bu hormonlardan biride zayıflamayı sağlayan leptin hormonudur. Leptin hormonu, uykudayken devreye girer ve görevini yerine getirmesi için uykudan önce en az beş saat önce hiç bir şey yenilmemesi gerekiyor. Leptin hormonu, özellikle de göbek bölgesinde oluşan yağlanmayı gece uyku esnasında yakmaktadır. Bu hormonun daha etkili çalışmasını sağlamak için akşam saat sekizden sonra hiç bir şey yememeye dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra vereceğimiz üç farklı içecek tarifinden herhangi birini de uyumadan bir saat önce içerseniz uykuda nasıl kilo verilir? deneyerek görmüş olursunuz.

Karbonatlı su

Akşam yemeğini yedikten bir saat sonra ya da uykudan bir saat önce bir bardak suyun içine bir buçuk çay kaşığı karbonat atıp karıştırıp içerek yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Tansiyon probleminiz var ise bu yöntem sizin için uygun değildir. Karbonat, eczanelerde İngiliz karbonatı olarak satılmaktadır. Karbonatlı su uygulamasını en fazla bir ay devam edin ve bir ayın sonunda bir ay ara verin.

Tarçınlı zencefilli ve zerdeçallı su

Küçük su şişesinin içine bir çay kaşığı toz tarçın, bir çay kaşığı toz zerdeçal ve bir çay kaşığı toz zencefil koyup akşam yemeğinden bir saat sonra yatıncaya kadar yavaş yavaş için. Bu üçlü karışımın her birinin ayrı ayrı tok tutma ve yağ yakma özelliği vardır.

Ballı tarçınlı su

Bir bardak sıcak suyun içine bir çay kaşığı tarçın koyup karıştırın. Tarçınlı su soğuduktan sonra içine bir tatlı kaşığı doğal bal ilave edin. İsterseniz buzdolabında bir süre soğutup serin serin yatmadan önce bu lezzetli karışımı içebilirsiniz.

Yukarıda vermiş olduğumuz kilo verdiren içeceklerin hepsini aynı anda uygulamayın. Sağlıklı beslenerek bu karışımları içerseniz, kilo vermeniz çok daha kolay olacaktır.

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hızlı bir biçimde bel nasıl inceltilir? Bel inceltmenin püf noktaları

Belinizin kalınlığından şikayetçiyseniz ve ne kadar spor yapmaya çalışırsanız çalışın rastgele bir incelme fark etmediyseniz bu bilgiler işinize ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir