Tesettürde Hamile Modası

Şüphesiz hamilelik, bir kadının tadabileceği en güzel duygulardan biridir. O güzel haberi aldıktan sonra içi içine sığmayan müstakbel anne adayları zamanla aldıkları kilolardan şikayetçi hâle gelir. 4. aydan sonra ise artık gardıroplarını gözden geçirme ihtiyacı duyarlar. İşte bu noktada tesettürlü anne adayları tesettürde hamile modası hakkında bilgiye ihtiyaç duyar.

Hamile hanımlar için giyim konusunda verilebilecek ilk tavsiye dar kıyafetlerden kaçınmaları gerektiğidir. Bunun birinci sebebi dar kıyafetlerin karna baskı yapması ve bebeğe zarar verme ihtimaliyken ikinci sebebiyse karnını gere gere dolaşmanın dinimiz açısından sakıncalı olmasıdır.

Tunikler

Tesettürlü anne adayları için mükemmel bir tercihtir. Gerek tesettür mantığına uygun olması gerekse sunduğu rahatlıktan ötürü tunikler büyük bir tercih sebebidir. Öte yandan bu sıcak yaz aylarında bebeğe ve anne adayına zarar gelmemesi açısından beyaz, krem rengi ya da bej gibi soft renklerin tercihi anne adayını ve bebeğini zararlı güneş ışınlarından koruyacaktır. Soft renkli bir tuniğin altına beli sıkmayan lastikli büzgülü bir etekle güzel bir kombin yapılabilir.

Tunikler bazen karşımıza gömlek tunik şeklinde de çıkabilir. Söz konusu bu modeller olduğu zaman bu modellerin atına da tesettüre uygun hamilelik kıyafetleri alınabilir. Özellikle göğüs altından lastikli geniş tunikler bel çevresini sıkmayacağı için büyük bir rahatlık sunacak ve özellikle bebeğin de rahat hareket etmesini sağlayacaktır.

Hamile Etekleri

Hem tesettür mantığına uygun hem de anne adaylarının ihtiyaç duyduğu rahatlığı sunan kıyafetlerdir. Tesettür hamile eteği alınırken dikkat edilmesi gereken nokta, likralı penye kumaş tercih edilmelidir. Özellikle yoğun sıcakların etkili olduğu şu günlerde likralı penye etekler pantolondan çok daha kullanışlıdır. Yine sıcak göz önünde bulundurulduğunda daha açık renklerin tercih edilmesi gerekir.

Hamile Elbiseleri

Üzerinde fazla yük istemeyen ve kıyafet seçme ve kombinleme işinden pek hoşlanmayan anne adayları için ideal bir tercih. Tesettürün doğasına uygun olan bu kıyafetler, açık renk bir eşarp ya da şal ile kombinlendiğinde mükemmel sonuçlar verebiliyor. Anne adayları için de sunduğu rahatlık açısından güzel bir tercih olabiliyor.

Tesettür

Özellikle hem inancının gereklerini yerine getirmek hem de kendisinin ve bebeğinin rahatlığını düşünen anne adayları için çok hoş seçenekler sunmaktadır.

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

2020 Sonbahar/Kış koleksiyonlarında markalardan birinci ipuçları gelmeye başladı. Pandemi sebebiyle koleksiyonlarını dijital ortamlarda tanıtan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir