Tesettür Giyim Modası

Son dönemlerin trendleri arasında yer alan tesettür giyim kıyafetleri her sezon olduğu gibi bu sezon da çeşitli kıyafetler ile ön plana çıkmaktadır. Başörtü ve trend şallar ile sezon sezon yenilenmiş kıyafetlerin gelmesi ile tesettür giyim modası da ön plan da olmayı ihmal etmemiştir. Farklı kıyafetler, pardösü gibi çeşitli temalarla çizgili ve farklı desenleri moda severler tarafından da büyük ilgi görmektedir. Tesettür giyim nedir? Tesettür giyim nasıl seçilir? Gelin adım adım çözümleyelim!

Tesettür giyim nedir?

Günümüz çağında giyim, kişilerin şık ve tarz giyinmeleri için kendilerine tercih ettikleri modellerdir. İslami usullere uygun olarak giyinen hanımların tercih ettikleri giyim stillerine tesettür giyim denmektedir. Günden güne tesettür giyim adına bir çok farklı kıyafet alternatifi sunulmaktadır. Gelişmekte olan tesettür sektörü ile birlikte hanımların giyim çeşitlerine de alternatifler eklenmiştir.

Tesettür giyim nasıl seçilir?

Tesettür giyim alışverişi yaparken rutin günler de giyeceğiniz kıyafetler ile özel günler de giyeceğiniz kıyafetlere dikkat etmeniz gerekir. Keza kıyafet, pardösü ve ayakkabı gibi ürünler alırken renklerin uyumuna da dikkat etmeniz gerekir. Nitekim monokrom renkte tek tip kıyafet seçimini kendinize uygun görüyorsanız, başörtünüzü renkli veyahut desenli olarak tercih edebilirsiniz.

Tesettür çeşitleri nelerdir?

Kullanım amacınıza göre kıyafetler de çeşitlilik gösterir.  Nitekim başörtü, eşarp ve şal saçların kapanmasını sağlayan örtü modelidir. Rutin hayatta kullanılan monokrom renge sahip uzun giysi olan Ferace tesettür giyim için daha sık kullanıldığı bilinmektedir. Etek, hırka, tunik ve birçok çeşitli desenler de bulunmaktadır. Ayrıca hanımların son dönemler de özel davetler de desenli ve renkli uzun elbiseleri ile ön plana çıktığını da unutmamak gerekir.

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sonbaharda sağlıklı bir cilt için 10 ipucu

Sıcaklıklar düşer düşmez, cilt esnekliği, kuruluk ve mevsimsel lekeler yaygın olarak görülebilir. Sıcak bir yaz, çok bronzlaşma, seyahat kaynaklı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir