TEN RENGİNE UYGUN ŞAL VE EŞARP SEÇME YÖNTEMLERİ

Eşarp veya şal seçimi yaparken genelde kombinlerimize göre seçim yaparız. Fakat yapılması gereken ten rengimize göre bir seçim yapmak olacaktır. Peki esmer ve  buğday tenli hanımlar hangi renk şal seçimi yapmalı?

Öncelikle kombin oluştururken şal ve ya eşarp seçimini doğru yapmak püf noktalardan biri olacağının bilincinde olmanız gerekiyor. Seçim yaparken daha çok kombinlerimize göre hareket ediyoruz, ancak ten rengimize göre seçim yapmanız sizi daha şık gösterecektir. Aradığınız soruların cevaplarını adım adım görebilirsiniz.

BUĞDAY TENLİ KADINLAR HANGİ RENK ŞAL VE EŞARP SEÇİMİ YAPMALI?


Buğday tenli ve açık tenli hanımların pembe ve mavinin renklerinin uyumu idealdir. Nitekim kapalı renkler de tercihler arasında olabilir. Buğday tenli hanımların ten rengine göre daha çok açık renkleri tercih etmeleri yararına olacaktır.


Uyumlu renkler;  Açık yeşil, mavi, turuncu, mercan ve gri-mavi tonları, pembe
Uyumsuz renkler; Koyu Kırmızı, Koyu Mavi

ESMER TENLİ KADINLAR HANGİ RENK ŞAL VE EŞARP SEÇİMİ YAPMALI?

Esmer tenli hanımlar için ideal tonlardan birisi açık ve yumuşak renkler olacaktır. Örnek olarak; Toz Pembe, Yeşil ve Eflatun gibi tonlar tercihler arasında olabilir. Bunların yanı sıra Şeftali ve Açık Kahverengi tonlar da ön plana çıkartıcı renkler arasında yer alıyor.


Uyumlu renkler;  Şeftali tonları, Mavi, Yeşil, Toz Pembe, Eflatun, Açık Kahverengi
Uyumsuz renkler;  Gri,  Altın sarısı

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

2020 Sonbahar/Kış koleksiyonlarında markalardan birinci ipuçları gelmeye başladı. Pandemi sebebiyle koleksiyonlarını dijital ortamlarda tanıtan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.