Tasarım Lambalar

Günlük yaşantımızda kullanmış olduğumuz ampullerin enerji tasarruflu olanlara göre çok daha şık göründüğünün kanaatindeyiz. Fakat elektriği su gibi tükettiğini de göz ardı etmemek lazım diye düşünüyoruz. Ayrıca elektrik faturasının ücret kısmına da yeni haneler ekliyor. Hal böyle olunca insanlar da daha sıklıkla güç tasarrufu sağlayan tasarım lambalara yönelmektedir. Keza bu lambalar da tasarruf konusunda oldukça başarılı olmasına karşın göze pek hoş bir görüntü vermiyor.

İngiltere’nin Londra şehrinde Buster & Bunch isimli tasarım şirketinin geliştirmiş olduğu lamba; LED tasarrufu ve şık tasarımı bir araya getirmeyi başarıyor. Daha sıklıkla yüksek kalitedeki tasarımlarıyla bilinen bu firma lamba tasarımı da yine lüks düşkünlerine hitap ediyor diyebiliriz. Orta kısmında bulunan LED‘ler sayesinde ambians ışığı oluşturan bu lambalar aynı zamanda masaya veya altındaki herhangi bir bölgeye spot ışığı gönderebilme özelliği taşıyor.

Modern ve şık tasarımıyla hayranlık uyandıran bu lambanın sıradan lambalara göre 20’de 1’i kadar elektrik harcadığı söyleyebiliriz. Ayrıca kullanım süresinin de eski tipteki kullanmış olduğumuz lambalara nazaran çok daha uzun ömürlü olduğunu belirtmek isterim. Lambanın duyları ise metal, pirinç ve bakır olmak üzere üç farklı ana malzemeden üretilmektedir.

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şık Salon Dekorasyonu İçin 10 Fikir Önerisi

Günümüz çağında artık takılı kaldığımız ve sorun haline geldiğini düşündüğümüz dekorasyon ve tasarım olayını çözümleyip …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir