STELLA McCARTNEY’DEN GÖĞÜS KANSERİ FARKINDALIK KAMPANYASI

STELLA McCARTNEY’DEN GÖĞÜS KANSERİ FARKINDALIK KAMPANYASI Stella McCartney, her sene yaptığı üzere bu sene de Göğüs Kanseri Farkındalık Ayı olan Ekim için bir ‘Göğüs Kanseri Farkındalık’ kampanyası yarattı. Pulitzer Ödüllü fotoğraf gazetecisi Lynsey Addario tarafından çekilen kampanyanın yanı sıra aktivist ve belgesel sineması direktörü Alice Aedy tarafından bir sinema hazırlandı. Bu beklenmedik vakitlerde farklı geçmişlerden ve yaşlardan gelen bayanların yer aldığı kampanyanın uygunlaşmak için umut yaratması hedefleniyor. Kampanya ile birlikte göğüs kanseri hastalarının rahatlığını ve takviyesini sağlamak için eserler tasarlayan McCartney, Louise Listening ameliyat sonrası sütyenini ve Adidas by Stella McCartney spor sütyeni ile birlikte özel seri Whitney Popping iç giysi setini sundu.

Stella McCartney 2020 Göğüs Kanseri Farkındalık Kampanyası

‘A Letter to My Loved Ones’ (Sevdiklerime Bir Mektup) ismindeki kampanya sineması dünya çapındaki ve İngiltere’deki bayanların özel ve ilham kaynağı olacak kıssalarını anlatıyor. Kıssalarını anlatırken yazdıkları mektupları okuyan bayanlar, karantina sürecinde Stella McCartney dizaynlarını giyerek yaralarını cesurca sergiliyorlar.

Teşhisten tedaviye ve kabullenmeye kadar giden seyahatlerini görüntü ve fotoğraf çekimleri ile anlatan bayanlar yalnızca göğüs kanserini yenme öykülerini değil fakat tıpkı vakitte yükselen bir sesi temsil ediyorlar. Göğüs kanseri konusundaki stigmaları yıkarken birebir vakitte güçlerini gösteren bayanların kıssalarını Stella McCartney’nin internet sitesinden izleyebilirsiniz.

Stella McCartney 2020 Göğüs Kanseri Farkındalık Kampanyası

“İnsanların ne kadar çok genç bayana göğüs kanseri teşhisi koyulduğunun farkında olduklarını düşünmüyorum. Bu bayanların pek birden fazla hekimler tarafından yollanıyor. Bu öyküleri duymak çok zordu lakin temamız her bayanın müspet, güçlü ve devrilmez olduğunu göstermekti. Hayatlarını yine göz önünde bulundurarak kendilerini memnunluk ve olumluluk getiren beşerler ile çevreliyorlar ve bunu görmek inanılmazdı,” diyen Lynsey Addario, yeni Göğüs Kanseri Farkındalık Kampanyasını anlattı.

Stella McCartney 2020 Göğüs Kanseri Farkındalık Kampanyası

2020 Göğüs Kanseri Farkındalık Kampanyasında: Mel Bastien, Caroline Boore, Emma Campbell, Lizzi England, Leanne Hughes, Jane Hutchinson, Keely Joseph, Gemma Longland, Sharon Marshall-Green, Louisa Rasmussen, Toral Shah ve Nisha Tanna üzere isimler var ve bu bayanların birçok 35 yaşın altında, kimileri ise genç anneler. Güvenlik ve sıhhati göz önünde bulundurarak yeni Stella McCartney kampanyası, bu bayanları konutlarında karantinada çekti. Daha evvel Kate Moss, Cara Delevingne, Chelsea Handler, Alicia Keys, Sofia Vergara ve Idris Elba üzere isimlerin yer aldığı Stella McCartney Göğüs Kanseri Farkındalık Kampanyasında bu sefer de memleketler arası bir küme bayan öne çıkıyor.

Stella McCartney 2020 Göğüs Kanseri Farkındalık Kampanyası

Karantina sürecinde 1 milyonun üzerinde İngiliz bayanın mamogramlarını kaçırdığı belirtilirken, göğüs kanseri teşhis programlarının pandemi sebebiyle aksadığı söylendi. “Her gün hayatımdaki en kıymetli insanı, annem Linda’yı bu müthiş hastalığa kaybetmem beni çok üzüyor. Bu bayanlara karşı büyük bir hayranlığım ve minnettarlığım var. Hem öykülerini paylaşanlar için hem de bu kıssaları sizlere taşıyan Lynsey ve Alice için. Neredeyse 11,500 İngiliz her yıl göğüs kanseri yüzünden hayatını kaybediyor ve biz sevdiklerimizi kaybetmemek için erken teşhis ve tedavi ismine sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Farkındalık yaratmak ve Whitney Popping iç giysi setimiz ile bağış toplamak için bana katılın,” diyen Stella McCartney, her yıl göğüs kanseri farkındalığı isminde sesini duyurmaya çalışıyor.

 

Kampanyada sunulan Louise Listening operasyon sonrası sütyeni, mastektomi ameliyatı olan bayanlar için özel olarak tasarlandı. Hem şekil hem de feminen olan bu sütyen, teknik kumaşı, rahatlığı ve yumuşaklığı için göğüs kanseri tedavisi gören bayanları düşünüyor. 2018’de modifiye ederek tasarlanan bu sütyen, yumuşak cepleri ve geniş askıları ile kapsamlı bir vücut seçkisi sunuyor. 2018’den beri Stella McCartney Cares üzerinden fiyatsız olarak sunulan bu sütyen tekrar 2020’de sonlu sayıda gereksinimi olanlara fiyatsız olarak verilecek.

Whitney Popping İç Giysi Seti (Stella McCartney)

Tıpkı vakitte 2020 Göğüs Kanseri Farkındalık Kampanyasında, Stella McCartney’nin her sene tasarladığı iç giysi set Whitney Popping var. Dayanak ve yumuşaklığı atletik silüeti ile birleştiren bu iç giysi grubu çiçekli dantelleri ile her gün kullanım için tasarlandı. Whitney Popping iç giysi setinin gelirleri Stella McCartney Cares vakfına bağışta bulunurken, bu vakıf ise Liverpool’da yer alan Linda McCartney Merkezi ve Londra’da bulunan Hello Beautiful Vakfı üzere dünya çapında göğüs kanseri farkındalığına takviye olan tertiplere yardımda bulunacak.

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu yazın modası: Konfor

BAQA vegan kumaşlarla tasarladığı İlkbahar/Yaz 2022 Koleksiyonunda yer alan kesimler, vakitsiz kombinlere imkan sağlıyor. Ulaşılabilir lüksü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.