Spor Görünümlü Tesettür Kombini Yapma Yöntemleri

Moda denilince aklımıza her ne kadar kıyafetler, gömlekler, etekler gelse de günümüzde son dönemlerde popülerliği gittikçe artan spor görünümlü tesettür kombini giyimde de bayanlar modayı yakından takip etmeye başladı. Özellikle uzun pardesüyü tek tip olarak kullanan bayanlar, son dönemlerde birçok farklı kombin yaparak tesettürün farklı çeşitlerini kendilerine uygulamak için emek harcıyorlar. Genç bayanların ise daha sıklıkla spor kombinleri tercih ettiğini söyleyebiliriz.


Spor kombin oluştururken bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor. Öncelikle spor giyim kombinlerinde önemli olan hususun sizin rahatlığınız olduğunu unutmamanız gerekiyor. Rahat bir şekilde hareket ederken, şıklıktan taviz vermemek için seçimlerinize dikkat etmelisiniz. Seçim sırasında en önemli faktörlerden biri seçeceğiniz kıyafetin vücudunuza uygun olması olacaktır. Bazı insanlar minyon tipli olduğundan ötürü açık renkli kıyafetler üzerlerinde daha iyi durur.

Kimi yapılı bayanlara ise uygun bir gömlek pantolon dahi iyi gidebilir. Siz de vücut yapınıza göre size iyi gidecek elbiseleri seçmelisiniz. Kombin yaparken ise giyecek olduğunuz ayakkabı ve başörtünün aynı renkte olması da sizi şık gösterecektir. Tesettür giyen bayanların giyeceği kıyafetler eşarp ve başörtü renginin uyumu, en önemli hususların başında geliyor. Üzerinize giyecek olduğunuz spor kıyafetlerin renklerinin eşarp içinde de bulunmasına dikkat edin. Ayrıca çanta ve ayakkabınızın renklerinden de eşarbınıza yakın renkte olmasını sizi hem daha spor, hem de şık görünmenize yardımcı olacaktır.


Spor giyim konusunda A kesim elbiseleri seçmeniz durumunda diğer tiplere göre daha rahat hareket edebileceğinizi unutmamanız gerekiyor. Üst kısımda giymek isteyeceğiniz elbiselerin de sıkı tiplerden ziyade salaş tipte elbiseler olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca yanında tercih edeceğiniz gömleklerin kumaşının kot olmasını tercih etmelisiniz. Spor kombin yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği parçalar arasında Sweathirtler de bulunuyor.

Tesettür spor kombinin de en önemli püf noktalarından biri de kıyafeti tamamlayan pantolondur. Spor kombin yapmak istiyorsanız piyasada satılan kaygan, ince kumaştan yapılmış “krep kumaş” pantolonları tercih etmeniz en mantıklı tercihler arasında olacaktır. Oldukça rahat edeceğiniz krep kumaş pantolonların kıyafetinizle renk uyumunu da iyi seçmeniz durumunda güzel bir spor kombin yapmayı başarmış olacaksınız.

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

2020 Sonbahar/Kış koleksiyonlarında markalardan birinci ipuçları gelmeye başladı. Pandemi sebebiyle koleksiyonlarını dijital ortamlarda tanıtan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.