Şık Salon Dekorasyonu İçin 10 Fikir Önerisi

Günümüz çağında artık takılı kaldığımız ve sorun haline geldiğini düşündüğümüz dekorasyon ve tasarım olayını çözümleyip evinize hava katabilirsiniz. Bunun için evinizi modern tasarım haline getirmek istiyorsanız eğer gelin birlikte çözümleyelim. İşte birbirinden muazzam Şık Salon Dekorasyonu İçin 10 Fikir Önerisi!

1.Duvarlarına renk kat

Odanın atmosferi ve ambiansına şık tasarımlar da bulunmak için duvarlarınıza çeşitli kaplamalar yaptırabilirsiniz. Nitekim yapacağınız bu kaplamalar altın sarısı desenli olabilir. Veyahut siyah gri donanımlı bir ton kullanabilirsiniz. Kaplama yerine duvarlarınıza farklı ve iç açıcı renkler de tercih edebilirsiniz.

2.Alternatif aydınlatmalar kullan

Aydınlatma kısmı gözünüzde her ne kadar basit olaymış gibi canlanmış olsa da ev dekoru ve ortam ışığı için ideal seçimlerden biri. Alternatif aydınlatmaları daha sıklıkla çalışma odalarımıza tercih etmekteyiz. Evimizin salon kısmı her zaman ikinci planmış görünür. Oysa ki son yıllarda salonların da bu tarz durumlar için tercih edildiğine şahit olduk.

3.Çerçevelerle donat

Çeşitli çerçeveler ile boş duvarlarınızı kapatmanız ev dekoru için önemli detaylardan biridir. İç açıcı çerçeveler ile duvarlarınızı muhakkak süslemelisiniz. Ayrıca bir önce ki paylaşımda Oda Dekorasyonu Önerilerine de göz atabilirsiniz. Ev zenginliği açısından veyahut eve gelen misafirleriniz tarafından ilgiyle karşılayacağı çerçeveler için iyi seçimler yapmalısınız.

4.Sehpalarını gözden geçir

Özellikle salon dekorasyonu denildiğinde akıllara gelen unsurlardan biri olan sehpaların etkin ve göze güzel gelmesi önemli detay. Misafirleriniz ile birlikte geçireceğiniz zaman içerisinde yapacağınız ikramlarda öne çıkmasını isteyeceğiniz bu sehpaların kullanışlı ve göz alıcı bir tasarımda olması gerekir.

5.Zemini yenile

Zemin yenileme fikri oldukça iyi fakat masraflı olduğundan ötürü  halı, kilim tarzı eşyalar ile ev zemininizi yenileyebilirsiniz. Zemin renginiz koyu renkli ise açık renk, açık renkli ise koyu renk tercih edebilirsiniz. Ev zemini ortam ışığında da önemli rol oynamaktadır. Bu sebeple ortam ışığına katkı sağlamak için ev zemini önemli unsurların başında geliyor.

6.Duvar raflarını dene

Duvar rafları oldukça fonksiyonel olması ile birlikte görsel olarak da çeşitlilik oluşturduğunun kanaatindeyiz. Salonun uygun köşesine üzerinde kitap çiçek gibi eşyalarınızın bulunacağı modern tasarımlı duvar rafları oldukça iyi fikir olduğunu söyleyebiliriz.

7.Perdelerini yenile

Perde seçimi yaparken estetik ve fonksiyon açısından dikkat etmelisiniz. Kumaş perdeler, bambu storlar ve zebra perdeler gibi modern perdeleri tercihinize göre seçebilirsiniz. Unutmayın ki alacağınız perdeler odanızın renklerine uyum sağlaması perdelerinizi de şık gösterecektir.

8.Çiçekler ve bitkilere yer ver

Çiçeklere ve bitkilere yer ayırmanız neticesinde oda içerisinde doğallığı ve canlılığı yakalamış olacaksınız. Özellikle rustik, doğal ve country tarzları ile bütünleşen çiçekler son dönemlerde daha sıklıkla tercih edildiği gibi modern görünümüyle ilgi kazanmayı da ihmal etmiyor.

9.Kırlentlerini değiştir

Salon dekorasyonuna çeşitlik katan detayların biride kırlent unsurudur. Geometrik, kareli ve renkli desenler ile şık görünümü olan bu kırlentler oldukça sempati kazanıyor.

10.Aksesuarlarla zenginleştir

Aksesuar çeşitliliği zengin olması durumunda evinizin şıklığı da ön plana çıkacaktır. Sanat tarihine damga vurmuş bir çok resim tablosu var bunlardan bir kaçını evinizde bulundurabilirsiniz. Aydınlatma lambaları gibi çeşitli aksesuarlar ile hoş görüntüyü oluşturabilirsiniz.

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Ev dekorasyonu içerisinden dikkat çekici bölüm olarak banyolar son zamanlar da ön plan da gelmektedir. …

2 YORUM

  1. Harika yazı olmuş

  2. Kesinlikle bir iç mimar olarak blogunuzu çok beğendim konular çok düzenli ve anlamlı 🙂
    http://www.nouicmimarlik.com/ev-ic-mekan-tasarimlari-p12 benimde ev dekorasyonu için konum var sitemde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.