Şal,Eşarp Nasıl Bağlanır?

Bir kısım tesettürlü hanımların yanılgıya düştüğü şal ve eşarp bağlama yüz şekline göre değişkenlik gösteren bir durumdur. Çeşitli yüz şekilleri olduğundan ötürü, bu yüz şekillerini de ayrıcalıklı olarak değerlendirmek gerekir. Yüz şeklinizi tanıyıp hangi stilin yüzünüze daha çok yakışacağını analiz edin. 5 Çeşit yüz tipi vardır. Bunların başında dikdörtgen, kare, üçgen, yuvarlak ve oval geliyor. Yüz şeklinize göre başörtü seçimini de doğru yöntemle bağlayarak size uygun stili keşfedebilirsiniz. Şal, eşarp nasıl bağlanır? Kendinize uygun modeli bulmak için adım adım ilerleyelim.

Yüz Şeklinize Göre Eşarp, Şal Bağlama Biçimleri

Kare yüz şekline sahip olanlar

Kara yüz şekline sahip hanımların eşarbınızın alt kısmında kullanmış olduğunuz bonenin görünmemesine özen göstermelisiniz. Bonenin görünmesi yüzünüzün tombul görünmesine neden olabilir. Bu nedenle kare yüz şekline sahip olan hanımların sık yaşadığı problem geline gelen bone probleminden sakınmaları için oval biçimde bağlanması halinde bu tür durumlarla karşılaşma ihtimalinizi ortadan kaldırmış olacaktır.

Yuvarlak yüz şekline sahip olanlar

Yuvarlak yüz şekline sahip olanların tombul görünme durumu sürekli olarak devam edecektir. Yuvarlak yüze sahip olanların kişiler boneyi alnınızın üst kısmına bağlamalıdır. Eşarbı oval şeklinde bağlayarak yüzünüzün uzun görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Keza Asya stilinde şal bağlayarak baş kısmınızın üzerinden dolayıp şalı aşağıya doğru bırakarak, yüzünüzün uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Uzun yüz şekline sahip olanlar

Uzun yüze sahip hanımlara tavsiyemiz kullanacakları boneleri görünecek şekilde alınlarına doğru bağlayabilirler. Eşarp veyahut şalınızı gevşek bırakarak boyun kısmını sıkı sarmayın. Uzun yüze sahip olduğunuz için sıkı sarmanız durumun da yüzünüz uzun görünecektir. Bu nedenle kullanacağınız iğneyi gevşeterek bu duruma çözüm getirebilirsiniz.

Üçgen, kalp yüz şekline sahip olanlar

Bu tür yüz şekilleri için bonelerin görünmesi kişi adına daha olumlu olacaktır. Aksi halde takacağınız şal veya eşarbınızı alnınıza bağlamak olacaktır. Çene kısmının sivri görünmesini sağlamak için kullanacağınız eşarp veya şalınızın üst kısmını yukarıya doğru bağlayarak bu durumu gerçekleştirebilirsiniz.

Oval yüz şekline sahip olanlar

Oval yüz şeklinde olan tesettürlü hanımlara ne mutlu. Dilediğiniz tarz eşarp veya şalınızı istediğiniz herhangi bir biçimde bağlayabilirsiniz. Yüz şeklinizi olumsuz yönde etkileyecek faktör olmayacaktır. Dilerseniz Asya veyahut Arap tarzı bağlayabilirsiniz. Birçok seçeneğiniz olduğu için kendinize bu anlamda yenilikler ekleyebilirsiniz.

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sonbaharda sağlıklı bir cilt için 10 ipucu

Sıcaklıklar düşer düşmez, cilt esnekliği, kuruluk ve mevsimsel lekeler yaygın olarak görülebilir. Sıcak bir yaz, çok bronzlaşma, seyahat kaynaklı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir