Saç Dökülmesine Neler İyi Gelir?

Çoğumuzun saçları zaman zaman dökülmeye başlıyor. Kimileri genetik olduğunu iddia ederken kimileri ise stres nedeniyle saçların döküldüğünü iddia ediyor. Bizde siz değerli takipçilerimiz için konunun içeriğini araştırdık. Evde yapacağınız saç bakım maskeleri ile birlikte bu sorunu çözebilirsiniz. Haftada iki kez düzenli kullanılması durumunda saçlarınızın dökülmesini engelleyebilirsiniz. Sizler için derlediğimiz saç dökülmesine neler iyi gelir? Adlı içeriğe göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Saç dökülmesine iyi gelen maske tarifi

Evde yapacağınız maske ile pratik bir şekilde saç dökülme sorunuyla vedalaşabilirsiniz. Bunun için iki malzeme yeterli olacaktır. Kuru maya ve su! Mayanın içeriğinde bulunan B vitamini ve protein saç derisine iyi geldiğini ile bilinmektedir. Maskeyi hazırlarken suyun ılık olmasına özen gösterin. Daha sonra 2 yemek kaşığı maya bir yemek kaşığı suyu güzelce karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra saç diplerinize masaj yaparak güzelce yedirin. Nitekim bu işlemi uygularken saçlarınızın uzunluğuna göre maya ve su miktarını isteğiniz doğrultusunda ayarlayabilirsiniz. Maskeyi uyguladıktan sonra bir saat bekletip saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Bu besinleri mutlalaka tüketmelisiniz

Saç derinize uygulayacağınız maskenin yanı sıra sağlıklı beslenerek saç derinize içeriden takviye yapabilirsiniz. Fındık, badem ve cevizin saçlara iyi geldiği bilinmektedir. Bunların yanı sıra avokado, nohut, havuç ve zencefil gibi besinleri tüketmeniz gerek sağlığınız gerekse saçlarınız bakımından oldukça yararlı olacaktır.

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sonbaharda sağlıklı bir cilt için 10 ipucu

Sıcaklıklar düşer düşmez, cilt esnekliği, kuruluk ve mevsimsel lekeler yaygın olarak görülebilir. Sıcak bir yaz, çok bronzlaşma, seyahat kaynaklı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir