RAF SIMONS VE MIUCCIA PRADA’NIN İLK KOLEKSİYONU

Geçtiğimiz aylarda sürpriz bir açıklama ile moda dünyasında şok etkisi yaratan Prada, koleksiyonların Miuccia Prada ve Raf Simons ortaklığı ile tasarlanacağını açıkladı.

Kreatif Direktörlük pozisyonunu paylaşacak olan Simons ve Prada, birlikte tasarladıkları ilk koleksiyonu 24 Eylül’de sunmaya hazırlanıyorlar.

“Kararlar konusunda ve kreatiflikte sorumlulukların eşit dağılacağını,” söyleyen Prada, markaları ve tasarım süreçlerinde yeni ve heyecanlı bir zamanın başladığını belirtti. 

Daha önce Paris’te Christian Dior’un ve New York’ta Calvin Klein’ın Kreatif Direktörlüğünü üstlenen Raf Simons, 2018’de Calvin Klein’den ayrılarak kendi markası üzerine odaklanma kararı almıştı. Şimdi ise hem kendi markası Raf Simons hem de Prada üzerinde çalışacak olan Simons, daha önce de Prada Group ile çalışmıştı. 2005’te Prada Group’un geçmişte sahip olduğu Jil Sander markasının Kreatif Direktörü olarak çalışan Simons’un Miuccia Prada ile arkadaşlığı oldukça eskiye dayanıyor. 

View this post on Instagram

From 2 April 2020, Raf Simons will join the Prada brand as co-creative director, working in partnership with Miuccia Prada with equal responsibilities for creative input and decision-making. The first Prada collection designed by Miuccia Prada and Raf Simons will be the Spring/Summer 2021 womenswear show, presented in Milan in September 2020. Discover more via link in bio. Photos by: Brigitte Lacombe Willy Vanderperre

A post shared by Prada (@prada) on Feb 23, 2020 at 3:45am PST

Birçok marka pandemi süreci sebebiyle moda haftalarından bağımsız olarak kendi şov zamanlarını planlayacaklarını söylerken Prada, eskiden olduğu gibi Eylül ayında gerçekleşecek olan Milano Moda Haftasına dahil olacak. Missoni, Dsquared2, GCDS ve Marco de Vincenzo gibi markalar moda haftası kapsamında dijital gösterimler yapacaklarını duyururken Prada gibi Versace, Giorgio Armani, Marni gibi markalar da fiziksel defilelere geri dönüş yapacaklar. 24 Eylül’de fiziksel bir defile yapacağı söylenen Prada, Raf Simons ve Miuccia Prada’nın ortaklığından doğan ilk koleksiyonu sunacak. Şubat’ta yapılan açıklamada 2 Nisan’da markaya resmi olarak başlayacağı söylenen Raf Simons, Miuccia Prada ile birlikte İlkbahar Yaz 2021 koleksiyonunu tasarladı. .

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

2020 Sonbahar/Kış koleksiyonlarında markalardan birinci ipuçları gelmeye başladı. Pandemi sebebiyle koleksiyonlarını dijital ortamlarda tanıtan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.