Papatya Çayı Nasıl Hazırlanır Cilde ve Saça Faydaları Nelerdir?

Bilindiği üzere papatya bitkisi her anlamda sağlığa faydalıdır. Nitekim sıkça tüketilen içeceklerin arasında yer almaktadır. Papatya çayı her mevsim tüketilmektedir. Kış aylarında soğuk havalara karşı korunmamız da önemli rol oynamaktadır. Yaz ayların da ise daha sıklıkla cilt ve saça olan faydasından ötürü tercih edilmektedir. Bu yazımızda papatya çayı nasıl hazırlanır cilde ve saça faydaları nelerdir?Adlı içeriği araştırdık. Dilerseniz göz atarak konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Papatya çayı nasıl hazırlanır?

Papatya çayı hazırlarken papatyaların kuru olmasına özen gösterin. 3 ile 4 tatlı kaşığı papatyayı çaydanlığın alt kısmına ekleyin. Daha sonra üzerine yarım litre kadar su ekleyip 5 dakika kadar kaynamasını bekleyin. Kaynadıktan sonra bardağınıza ilave ederken çayınızı süzmeyi unutmayın. Acı olduğunu düşünüyorsanız eğer bal veya limon ilave ederek tüketebilirsiniz.

Papatyanın faydaları

Papatya çayının birçok faydası olduğunu belirtmiştik. Nitekim fiziksel ve zihinsel rahatlamalar da önemli rol oynamaktadır. Keza kişi üzerindeki ağrıların bir nebze de olsa dinlenmesine yardımcı etkendir. Sindirime iyi gelinmesiyle bilinen papatya çayı mide bulantılarına da iyi gelmektedir. Papatya çayının insan vücuduna birçok yararı vardır. Fakat fazla tüketmemek de vücut açısından yararlıdır. Aksi halde sık tüketilmesi durumunda yan etkilerini gösterebilir.

Saç ve ciltler için papatya çayı

Papatya bitkisinin üzerinde bulunan antioksidanların birçok yararı olduğu bilinmektedir. Bunlardan bir kaçına örnek verecek olursak bağışıklığı düzenler. Kişi üzerindeki ağrıları azaltır. Keza tırnak, diş, göz ve cilde iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ayrıca saç dökülmelerine karşı papatya çayı kullanılmaktadır. Saçların daha sağlıklı olmasını sağlarken cildinizi sivilcelerden arındırıp siyah noktaların oluşumunu engeller.

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Miyom Nedir? Rahim Fibroidleri 10 Belirtisi ve Tedavisi

Miyom Nedir? Rahim Fibroidleri 10 Belirtisi ve Tedavisi

Miyom (rahim fibroidleri), rahminizin içinde ve üzerinde büyüyebilen yaygın bir kanserli olmayan tümör cinsidir. Tüm miyomlar belirtilere neden ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir