NICHOLAS KIRKWOOD VE LVMH YOLLARINI AYIRIYOR

LVMH’te neler oluyor? Geçtiğimiz günlerde Tiffany & Co.’yu satın almak için rekor kıran $16.2 milyarlık anlaşmasından vazgeçen LVMH, daha sonra Dior erkek giyim tasarımcısı Kim Jones’un Fendi’nin Artistik Direktörü olacağını duyurmuştu. Şimdi ise farklı bir gelişme ile gündemde olan LVMH’in bu haftaki tüm önemli moda haberlerinin kaynağı olduğunu söyleyebiliriz! Nicholas Kirkwood markasının sahibi olan LVMH’in bu birlikteliği sonlandırdığı öğrenildi. Bu yılın sonuna kadar markasının tüm kontrolünü ele almak isteyen Nicholas Kirkwood, markanın tüm haklarını LVMH’ten geri satın alacak. Yolları ayırma kararının iki tarafın ortak kararı olduğunu söyleyen Women’s Wear Daily, LVMH’in önümüzdeki aylarda geçişi kolaylaştırmak için Nicholas Kirkwood’a destek olacağı yazıldı. 

Bu yeni dönemi için heyecanlı olduğu söylenilen Nicholas Kirkwood, markasının hisselerinin çoğunluğunu 2013’te LVMH’e satmıştı. Son yıllarda yeni kreatif insiyatifler ile moda sektöründe önemli noktalara ulaşan Gucci, Louis Vuitton ve Dior gibi markalar inovasyonun ve yeniliğin her zaman büyüme için gerekli olduğunu kanıtladılar. Genç markalara yatırımda bulunan LVMH, Nicholas Krikwood alımları ile markanın büyümesini ve daha çok tanınmasını sağlamıştı. Moda sektörünün en büyük grubu olan LVMH ve rakibi Kering, daha küçük markaların farklı bir stratejiye gereksinim duyduğunu fark ettiler. Bununla beraber Kirkwood gibi 2018’de Kering grubundan ayrılarak farklı bir yön izleyen Christopher Kane, markasının tüm kontrolünü ele almıştı. 

Central Saint Martins mezunu olan Kirkwood, 2005’te kendi markasını kurarak eksantrik malzemeleri ve teknolojik teknikleri ile sektörün ilgisini çekmişti. İngiliz Moda Ödüllerinde onurlandırılan Kirkwood, başarıları ile LVMH’in radarına girmişti. Son yedi yılda LVMH’in altında tasarımlarını sürdüren Kirkwood, moda grubunun desteği ile Londra’da bir mağaza açmış ve yine LVMH’in altında bulunan Bulgari ile işbirliği yapmıştı. Eşsiz, işlemeli ve mimari ayakkabı tasarımları ile bilinen Kirkwood aynı zamanda son yılların trendi olan sürdürülebilirlik adına farklı insiyatifler geliştirmişti. Yemek sektörünün atıklarını kullanarak inovatif malzemeler ile lüks ayakkabılar yaratmaya başlayan Kirkwood, yaratıcılığın teknoloji ile desteklendiğini dile getirmişti. Lüks ayakkabı departmanında çevre-dostu kaynaklar ile öncü olan Kirkwood, kaktüs, bambu ve elma atıkları gibi malzemeleri deri görünümlü kumaşlara dönüştürüyor. 

Son yıllarda yaptığı araştırmaları ve gelişmeleri İlkbahar 2021 koleksiyonunda yansıtmayı planlayan Kirkwood, yeni tasarımlarının %60’ının biyolojik olarak parçalanabilen, %20’sinin krom içermediğini ve %20’sinin arşivlerindeki stoklardan üretildiğini söylüyor. 

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

2020 Sonbahar/Kış koleksiyonlarında markalardan birinci ipuçları gelmeye başladı. Pandemi sebebiyle koleksiyonlarını dijital ortamlarda tanıtan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir