Moda Ve Çiçekler

Sevgili takipçilerim bugün sizlere Moda ve çiçekler arasında ki bağdan bahsetmek istiyorum. Her iki sektör de yapılan işin genel boyutuna bakıldığın da tasarım kelimesi ön plana çıkmaktadır. Dünyaca ünlü modacıların çiçeklerden esinlenerek yapmış oldukları tasarımlar dünya genelinde çok büyük beğeni toplamıştı. Ayrıca Christian Dior ve Coco Chanel yaratıcılık özelliğinin bir kısmını çiçeklere borçlu olduklarını belirtmişlerdir.

Trend çiçekler

Çiçekli kumaşların her sene ön plana çıktığı konusunda hemfikiriz öyle değil mi? Keza moda ve çiçeklerin arasında ki uyum birçok moda severide hoşnut etmeyi başarmıştır. Çiçekleri sevmeyen kişilerin sayısı çok nadirdir diye düşünüyorum. Giyilen kıyafetlerde çiçeksi dokunuşlar adeta sihirli dokunuş gibi hayranlık uyandırıyor. Ayrıca bitkilerden üretilen doğal boyalar kıyafetlerde kullanılma tekniği de M.Ö 2600’lere dayanıyor. Çiçekler o zaman dan bu zamana moda sektörünün favorisi olmayı başarmıştır. Nitekim bu gün Milano sokakların da dahi gezseniz çiçeksi parçalar mutlaka karşınıza çıkacaktır. Keza Milano sokakları moda dünyasını yakından takip etmesiyle bilinir.

Çiçeklerden neden vazgeçemiyoruz?

Bu konuda analiz yapmak gerekirse kitap dahi yazılabilir. Çiçekler güzellikleriyle bilinçaltına girmeyi başarabilen canlılardır. Çiçeklerden esinlenerek modaya dair vurgular yapılabilmektedir. Dünyaca ünlü modacılar Christian Dior ve Coco Chanel çocukluk zamanlarının çiçekler arasında geçmesi nedeniyle çiçeklere karşı olan tutumlarını podyumlara kadar taşımayı başarmışlardır.

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

2020 Sonbahar/Kış koleksiyonlarında markalardan birinci ipuçları gelmeye başladı. Pandemi sebebiyle koleksiyonlarını dijital ortamlarda tanıtan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir