Göğüs büyütmede sık tercih edilen yöntemler

Göğüs büyütmede sık tercih edilen yöntemler Göğüs büyütme ameliyatlarının yapılmasının gerisindeki en büyük nedenin bayanların estetik derdi olduğunu belirten Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas göğüs büyütme operasyonu ve implant çeşitlerini sizlerle paylaştı.

Bayanların estetik korkusu, cerrahi operasyonların gün geçtikçe artmasıyla daha bariz hale geliyor. Bayanlar kendilerini daha yeterli hissetmek, keyifli olmak, eksiksiz manzaraya ulaşmak için kadınlık simgesi göğüslerin görünümüne büyük kıymet veriyorlar. Bayan olmanın en büyük göstergesi olan dolgun göğüslere sahip olma hayaliyle kliniğime başvuranların sayısı epeyce fazla.

Göğüs büyütme ameliyatı için uygun adaylar

18 ile 60 yaş aralığındaki bayanlar göğüs büyütme operasyonu için en uygun adaylardır. Estetik olarak kendi vücutları içerisinde rahat olamayan bayanlar, estetik teşebbüsler sayesinde özgüvenlerini tekrar kazanabilmekteler. Göğüs büyütme ameliyatı estetik ve kozmetik bir prosedür olarak kabul edilmektedir. Bayanlarda hamilelik ve emzirme süreçlerinden sonra göğüs hacminde bir azalma meydana gelebilir. Birtakım durumlarda bayanlarda doğumla gelen göğüs simetri bozukluğu ya da gelişemeyen göğüs formlarıyla deformasyona uğramış göğüs tipi görülebilmektedir. Bu deformasyonların düzeltilmesi için genç hastalara da operasyon uygulanabilir. Diğer doğumsal nedenlerle göğsü hiç olmayan, tek taraflı olan yahut iki tarafta da anormallik görülen kimi genç kızlarda göğüs oluşturma ameliyatı yaş olarak öne alınabilmekte. Silikon jel uygulamaları için bayanların muhakkak bir yaş ve üzerinde olmaları gerekmektedir. Genel olarak 22 yaş ve üstü bireylere uygulanan implantlar birden fazla teknikle göğüs dokusuna yerleştirilebilmektedir.

Göğüs büyütmede sık tercih edilen yöntemler
Göğüs büyütmede sık tercih edilen yöntemler

İmplantların özellikleri

Gelişimsel olarak göğsü fazla gelişmemiş, küçük kalmış ya da kilo alıp verme sonrasında göğüslerinde sarma oluşan bayanlarda kullandığımız medikal araçlardır göğüs protezleri. Çok çeşitli uzunluk, hacim ve dokuda bulunan silikon protezler bayanların istedikleri göğüslere ulaşmasını kolaylaştırıyor. Tüm silikon protezlerin birebir, değişmeyen bir dış katmanı bulunur. Bu tabakanın içinde serum fizyolojik dediğimiz tıbbi bir su ya da silikon jel bulunuyor. Silikon jeller yuvarlak yahut su damlası biçiminde olabiliyor. Silikon protezleri kaplayan dış protezin yüzeyi sünger dokulu, yumuşak ya da pütürlü bir yapıyla kaplı olan protezler de mevcut. Quartz Clinique’de FDA onaylı yüksek kalite implantlar kullanmaktayım.Kullanım alanı öncelikle göğüs büyütme ameliyatları olan protezlerin hangi formda olacağını ortak kararla belirliyoruz.

Göğüs dokusuna implant nasıl yerleştirilir?

Göğüs implantları göğüs dokusu içerisine dört farklı bölgeden yerleştirilmekte;

Göğüs ucu – Areola etrafı: Göğüs ucundaki koyu renkli halkanın alt çizgi bölgesine yarım ay formunda kesi uygulanır. Bu kesi hali birebir göğüs altı çizgi kesisinde olduğu üzere göğüs protezinin yerleştirilmesinin kolay bir biçimde uygulanmasını sağlar. Areola etrafından yapılan kesilerde silikon protez göğüs kasının üzerine ya da altına rahatça yerleştirilebilir. Areola etrafı cilt renginden daha koyu renkte olduğu için kesi izi çarçabuk saklanır ve güç fark edilir. Birtakım bayanlar emzirme yapılan bu hassas bölgeden kesi yapılmasını istemeyebilirler.

Göğüs Altı Kıvrımı: Göğüs altınındaki göğsün doğal kıvrımı, göğüs büyütme ameliyatlarında ve protez yerleştirmede cerraha kolaylık sağladığı için en çok tercih edilen tekniktir. Göğüs altındaki kıvrımın derin olması yapılan kesinin görünmesini azaltmakta. Şayet hastanın alttan bakıldığında göğüs altı kıvrımı derin değilse, öteki bir deyişle hastanın göğüsleri küçük ve dik bir formdaysa yapılacak kesi izinin görünür olma ihtimali daha yüksek oluyor. Göğüs operasyonun tekrarlaması halinde cerrahın tekrar süreç yapabileceği uygun bir kesi bölgesidir.

Kol Altı: Göğüs bölgesinde hiçbir iz kalmasını istemeyen hastalar kol altından yapılan kesiyi tercih ediyorlar. Kol altı bölgesinden yapılan kesinin uzaklığı göğüs bölgesine uzak olsa da ameliyatın başarılı geçmesi konusunda rastgele bir sorun teşkil etmez. Kol altından yapılan kesilerin dezavantajı koltukaltı bölgesinde bir yara izi kalmasıdır. Silikon jel implantların yerleştirilmesi için kesinin biraz daha büyük olması gerekebilir.

Göbek Deliği: Göbek deliği kullanılarak göğüs bölgesine yerleştirilen bu operasyon halinde göğüs bölgesinde rastgele bir kesi süreci yapılmadığı için doğal olarak kesi izi de kalmamakta. Bu süreçte implantlar katlanarak göbek deliğine atılan bir kesiden göğüs içlerine kadar ilerletilmekte. Lakin iki kısım ortası uzaklık fazla olmasıdan ötürü yerleştirilen implantın göğüs içine gerçek yerleştirilmesi epey sıkıntı olmakta. İmplantların vakit içerisinde göğüs bölgesinden kayma ihtimali epey yüksektir. Revizyon ameliyatlarında birebir bölgeden kesi yapılmamakta. Silikon implantlar bu sistemde uygulanamaz ve göğüs içerisine yerleştirilemez. İmplantların göğüs bölgesinden dışarı kayma riski ve tam yerleştirilememe riski düşünüldüğünde cerrahlar tarafından tercih edilen bir bölge olmadığı rahatlıkla söylenebilir.

Göğüs büyütme ameliyatı öncesinde hangi implantın hastanın beden yapısına uygun olacağını, implant nakil süreçlerini hastalarımla paylaşarak operasyonun daha verimli geçmesini sağlıyorum. Operasyon sonrasında ise hastalarımın tüm yapması gerekenleri onlarla paylaşıyorum ve bu ameliyatı olan bayanların memnuniyetinin yüzde yüz olmasını sağlıyorum.

Göğüs büyütmede sık tercih edilen yöntemler
Göğüs büyütmede sık tercih edilen yöntemler

Göğüs büyütme ameliyatlarında düzgünleşme sürecinde ağrı yaşanır mı?

Göğüs büyütme ameliyatında hastaya genel anestezi uyguluyoruz. Genel anestezi altında yapılan ameliyatlar operasyonun acısız olmasını sağlamaktadır. Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında komplikasyon olmadığı takdirde hasta 24 saat içerisinde taburcu olabilir. Doğal ki protez yerleştirilmesi sırasında bedende küçük de olsa bir kesi yapılmaktadır. Kesi yeri ve ameliyat sonrasında kesi yerine yapılan dikiş yerinde az da olsa bir ağrı duyulabilir. Tavsiye edilen ağrı kesicinin kullanılmasıyla ağrılarda azalma görülür.

Göğüs büyütme operasyonu fiyatları nelerdir?

Tüm dünyada göğüs büyütme operasyonunun fiyatları farklıdır. Bu farklılık operasyon sırasında kullanılan tekniğe, kullanılan proteze ve yapılan sürecin öbür bir operasyonla kombine edilip edilmemesine nazaran değişebilmektedir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Leyla Arvas’ın sizler için detaylandıracağı tüm prosedürler ile ilgili bilgi almak için Nişantaşı Bölgesinde bulunan Quartz Clinique +90 212 241 46 24 numaralı telefonundan randevu oluşturabilir, Göğüs Büyütme operasyonunu rahatlıkla ve itimatla yaptırabilirsiniz.

Op.Dr. Leyla Arvas

Plastik Estetik Cerrahi

https://www.drleylaarvas.com

Facebook: @drleylaarvas

Instagram: @drleylaarvas

YouTube: LeylaArvas

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sonbaharda sağlıklı bir cilt için 10 ipucu

Sıcaklıklar düşer düşmez, cilt esnekliği, kuruluk ve mevsimsel lekeler yaygın olarak görülebilir. Sıcak bir yaz, çok bronzlaşma, seyahat kaynaklı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir