Meditasyon Nasıl yapılır, Meditasyon Yaparak Kilo Verilir Mi?

Unplug meditasyon kurucusu olan Suze Yalof Schwartz Meditasyon nasıl yapılır, meditasyon yaparak kilo verilir mi? Sorusuna yanıt olarak; ‘kararında ve kontrollü olunması şartıyla her şey mümkün cevabını vermişti.’ Kilo dengemizi etkilemeyecek şekilde sağlıklı besinler tüketerek meditasyon ile kilo verilebilir. Günde yapacağınız minimum 10 dakika meditasyon ile güne huzurlu ve nezaketli başlayabilirsiniz. Yapacağınız meditasyonun kilo vermenin yanı sıra ruhunuzu dinlendirerek sizlere sakinlik katacağından şüpheniz olmasın. Meditasyon nasıl yapılır, meditasyon yaparak kilo verilir mi? Gelin bu sorunun yanıtına hep birlikte göz atalım.

Meditasyon nasıl yapılır?

Meditasyon klasikleri ile başlayacak olursak eğer Schwart, meditasyon kavramının düzenli nefes alışverişi ile yapılarak kişiye fayda sağlayacağını belirtiyor. Bu nefes alışverişini ise 4-4-4 methodu ile adlandırmıştır. Öncelikle meditasyon yapabileceğiniz eviniz veya bahçeniz fark etmeksizin sessiz ve huzur bulduğunuz yere geçmelisiniz. Daha sonra ayaklarınızı bağdaş kurarak oturun ve gözlerinizi kapatın. İçinizden 4’e kadar sayarak nefes alın, daha sonra 4’e kadar sayın ve nefesinizi tutun.  Tekrardan 4’e kadar sayıp nefesinizi verin.  Schwart 4-4-4 methodu’nun ilk dördü nefes al, ikinci dördü nefes tut ve üçüncü dördü ise nefes ver şeklinde izah etmiştir. Bu durumu 4 set şeklinde yapabilirsiniz.

Dengeli beslenme

Schwartz, dengeli ve bilinçli beslenerek meditasyon yardımıyla kilo problemlerinin önüne geçileceğine dair sözler etmişti. Ayrıca dengeli beslenmenin içerisinde abur cubur, tatlandırılmış ürünler ve hamur işi diye tabir ettiğimiz ürünlerden sakınmalısınız. ‘Schwartz, yemek sırasında ağzınıza atacağınız lokmanın sonrasında kaşığınızı bırakın ve derin nefes alın. Yiyip içme meditasyonu tam olarak bu tür bir şey, yiyip içtiğiniz besinler size tam olarak neler hissettiriyor? Gerçekten karnınız aç mı yoksa siz onu sevdiğiniz için mi tüketiyorsunuz.’ Açıklamalarıyla gündeme oturan Schwartz dengeli beslenerek kilo verileceğinin altını çizmişti. Ayrıca Schwart, meyve, sebze tüketerek açlık hissine karşı tok kalınabileceğini belirtmişti.

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Miyom Nedir? Rahim Fibroidleri 10 Belirtisi ve Tedavisi

Miyom Nedir? Rahim Fibroidleri 10 Belirtisi ve Tedavisi

Miyom (rahim fibroidleri), rahminizin içinde ve üzerinde büyüyebilen yaygın bir kanserli olmayan tümör cinsidir. Tüm miyomlar belirtilere neden ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir