LILY JAMES VE ARMIE HAMMER YENİ NETFLIX FİLMİNDE BULUŞTU

Daphne du Maurier’in 1938’de kaleme aldığı ‘Rebecca’ romanı Netflix’in yeni sinemasının ilham kaynağı oldu. Daha evvel Alfred Hitchcock tarafından 1940’ta sinemaya uyarlanan ‘Rebecca’ devir kıyafetleri ve lüks yerleri ile dikkat çekmişti. Artık ise Ben Wheatley tarafından yönetilen sinema çok daha gizemli. Lily James ve Armie Hammer’ın başrolleri paylaştığı ‘Rebecca’ sinemasında Kristin Scott Thomas da Manderley malikanesinin yardımcısı Mrs. Denvers’ı canlandırıyor. 21 Ekim’de Netflix’te vizyona girecek olan sinema du Maurier’in 1930’lu yılları anlattığı romana farklı bir bakış açısı getiriyor. 

“Hikayenin periyodunun odak noktası olmasını istemedik” diyen James, “Aslında bunun bir periyot sineması olduğunu unutmuştum” diye ekliyor. Mrs. de Winter karakterini canlandıran Lily James, eşinin birinci eşi Rebecca hakkında daha fazla bilgi öğrendikten sonra gizemli ve vakitsiz vefatına merakı artıyor. Hitchcock’un uyarlamasındaki yüksek yakalı gömlekler, uzun etekler ve kostümlerden uzaklaşan yeni ‘Rebecca’ uyarlamasında kostüm dizayncısı Julian Day’in yardımı ile farklı bir Mrs. de Winter karakteri yaratıldı. “Bu periyot tam olarak bayanların pantolon giymeye başladıkları ve kıyafetlerin daha rahat olduğu bir zaman” diyen Day, Lily James’in karakteri için daha renkli ve rahat bir estetik tercih ettiğini söyledi.

Bilerek farklı bir perspektif tercih eden 2020 ‘Rebecca’ uyarlamasında Manderley malikanesinde daha gizemli ve karanlık bir hava fark ediliyor. Londra’nın biraz dışında çekilen sinema, Rebecca’nın anılarına tuhaf bir obsesyon geliştiren Mrs. Danvers karekterini de merkeze alıyor. Konutun yeni hanımı olan Mrs. de Winter’a Rebecca’nın eski kıyafetlerini ve eşyalarını tanıtan Mrs. Danvers, sinemada tuhaf bir gizem yaratıyor. 

Romanda Mrs. Danvers’ın Rebecca’nın küçüklüğünden beri yanından ayrılmayan bakıcısı olduğunu öğrenirken, Mrs. Danvers’ın Rebecca’nın evliliği boyunca konutta kaldığını öğreniyoruz. Rebecca’ya karşı sevgi ve takıntı ile karışık bir his besleyen Mrs. Danvers, Rebecca’nın vefatının akabinde büyük bir boşluk yaşıyor. Maxim de Winter (Armie Hammer) ile yeni evli olan Mrs. de Winter ise vakitsiz vefat eden Rebecca’nın gölgesinde yerini bulmaya çalışıyor. 

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sonbaharda sağlıklı bir cilt için 10 ipucu

Sıcaklıklar düşer düşmez, cilt esnekliği, kuruluk ve mevsimsel lekeler yaygın olarak görülebilir. Sıcak bir yaz, çok bronzlaşma, seyahat kaynaklı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir