Kusursuz selfie için 7 nokta formülü

Sosyal medyada en kusursuz fotoğraflarımızı paylaşmak için her gün yeni filtreler, yeni ışıklar ve yeni çekim açıları arıyoruz. Tüm bu yöntemlerin ise tek bir amacı var: Daha iyi göründüğümüz kusursuz Instagram selfileri çekebilmek. Peki günlük hayatta da Instagram’daki fotoğraflarınızda olduğu gibi görünmek istemez misiniz?

Instagram benzeri fotoğraf paylaşım uygulamaları için selfie çekerken, amacımız hep daha iyi, taze görüntüyü yakalamak. Filtresiz güzellik peşinde koşsak da, doğru açıyı yakalamışsak, bundan vazgeçemiyoruz. Selfielerimizi yakından incelediğimizde en iyi görünümü verdiğimizi düşündüğümüz, en sık kullandığımız fotoğraf açısı ve ışığında özellikle yüzümüzün bazı bölgelerinin daha iyi görünmesini sağlamaya çalışıyoruz. Elmacık kemiklerimizin daha belirgin olduğu, çene açımızın daha kusursuz göründüğü, göz altlarımızın pürüzsüz olduğu fotoğraflar her zaman favorimiz. İşte bunun için uzmanlar daha ileri bir çalışma yapmışlar ve ortaya sosyal medya ya da günlük hayat fark etmeksizin her yerde daha iyi bir görünüm yakalayabileceğimiz 7 nokta formülü geliştirilmiş.

Dünyada ilk kez Brezilyalı Plastik Cerrah Dr. Mauricio de Maio tarafından geliştirilen 7 Nokta Formülü (MD Kod) yönetimiyle yüz şekli 7 gün 24 saat geliştirilebiliyor ve yalnızca sosyal medyada değil gerçek hayatta da kusursuz görünmenizi sağlıyor. Instagram fotoğrafları çekmek içinde farklı açı, ışık ve çekim açıları aramanıza gerek kalmıyor.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Kiarash Ashrafi, 7 nokta formülünün şifreli kodlarını “Ck1, ck4, jw1, c1,c2,jw4, jw5” olarak açıklıyor. Bu şifreli kodlar ile elmacık kemikleri ve çene çizgileri belirleniyor. 7 Nokta yöntemi dolgu uygulamalarını ameliyatlara alternatif olarak kullanarak aynı etkiyi yaratan bir devrim olarak adlandırılıyor.

Dr. Kiarash Ashrafi uyguladıkları yöntem ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulunuyor: “7 Nokta formülü ile gerçekleştirilen dolgu uygulamaları sayesinde ameliyatsız, ameliyat yapılmış etkisi sağlayabiliyoruz. Şifreli kodları kişinin yüzüne uygularken bu kodları yüze göre doğru analiz etmek ve koda göre dolguyu uygulamak da çok önemli. Bu kodların şifresini çözmek çok da kolay değil. Uyguladığımız MD Kod yönetimiyle kişilerin yüzlerinde yaşadıkları etki anında kendisini gösteriyor ve büyük değişimi yalnızca birkaç ufak dokunuşla yaşıyorlar.”

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sonbaharda sağlıklı bir cilt için 10 ipucu

Sıcaklıklar düşer düşmez, cilt esnekliği, kuruluk ve mevsimsel lekeler yaygın olarak görülebilir. Sıcak bir yaz, çok bronzlaşma, seyahat kaynaklı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir