Kuru ciltli bebek ve çocuklar için avokado ve ayçiçek yağı

Her 5 bebekten 1’i çok kuru cilde sahiptir. Eğer sizin de bebeğinizin cildi ekstra kuru, yoğun kaşınan ve kepeklenen bir cilt ise bebeğinizin cilt tipi çok kuru olabilir.

Çok kuru cilt genetik ve çevresel faktörler sebebiyle görülebilmektedir. Bebeğiniz veya çocuğunuzda çok kuru cilt belirtileri varsa, onun cildine özel bir bakım sağlamanız hem çocuğunuzun hem de sizin hayatınızı kolaylaştırır.

Çok kuru ciltlerde tamamlayıcı cilt bakımı önemli

Çok kuru cilde sahip bebekler ve çocukların cilt bakımının ekstra dikkatli ve özenli olarak yapılması gerekiyor.

Doğru ve etkili bakım için cilt tipine uygun olarak kullanılan nemlendirici ürünleri kullanmanın yanında cilt tipine uygun şampuan ve temizleme ürünlerinin kullanılması da cildin kurumasının önlenmesi amacıyla kritik bir öneme sahiptir.

Tüm bu nedenlerle çok kuru cildi olan bebeklerin ve çocukların cilt bakımı için eczanelerde bulunabilen ve çocuklara özel olarak geliştirilen cilt bakım ürünleri kullanılabilir. Bunlardan avokado, ayçiçek yağı özlü ürünler çocukların cildini besler ve rahatlatır. 

Tıklayın: Tıklayın: Tıklayın:

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

‘YOU’ DİZİSİNİN 3. SEZONU HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Netflix, Ocak ayında ‘You’ dizisinin üçüncü döneminin olacağını duyurmuştu. 2019’un sonunda dizinin hayranları ikinci dönemi tamamlarken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir