Kedileri eğlendirmenin 7 yolu

Gözü sürekli dışarıda olan kedinizi eğlendirmenin 7 pratik yöntemi…

1 – Bir top yünü kedinizin kucağına atın. Kendiniz bununla oynamaya bayılacak, sokağı unutacak. 
2 – Dileseniz top yünü yerine tuvalet kâğıdını da deneyebilirsiniz. Ortalık biraz dağılacak olsa da kedinizin aldığı keyfe şaşıracaksınız. Pinpon topu, kağıttan top; alüminyum folyodan yapılan top; ağızlarına alabilecekleri boyuttaki her top onlar için ideal oyuncaktır. Ama en çok pinpon topu gibi çok hareket eden topları severler. 
3 – Evdeki bir kurdeleden, banttan veya alüminyum folyodan büyükçe bir çember oluşturun. Tam ortasına da kedinizi oturtun. Kedilerin bu çemberleri sevdiği ve dışına çıkmadığı söyleniyor.
4 – Alüminyum folyodan bir huni şapka yapıp kedinizin kafasına takın ve birlikte eğlenceli vakit geçirin.
5 – Ona bir naylon poşet verin ve gerisine karışmayın. Kedilerin bu torbalara karşı olan sevgisi ve oyun heyecanı asla bitmez. 
6 –Elinize bir lazer alın ve sonra sonsuz oyununuza başlayın. 
7- Evde su baloncuğu hazırlayın ve kedinizin o baloncukların peşinden nasıl koştuğuna bakın.

Ancak kedinizi sadece eğlendirmeniz yetmez. Kedinizin bakımına, tuvalet temizliğine dikkat edin.  Örneğin kedinizi, özel tarağı ile düzenli olarak tarayın. Böylece hem eve daha az tüyü dökülecek hem de kedinizle daha yakın bir iletişim kurma şansınız olacak. Her daim tüylerinin bakımı ile ilgilenen bir kedinin taranmayı çok seveceğini unutmayın.

Kedi kumunu düzenli temizlemek ve kumu boşaltmak zor geliyorsa, markaların kedi bakımına özel olarak ürettiği kedi kumu torbalarından yararlanabilirsiniz. Kedi kumu temizliği için özel olarak üretilen bu torbalar kedilerinizin tırnaklarına dayanıklı ve ekstra güçlü yapısı ile kolay yıpranmıyor, delinmiyor. Büzgülü ağız kapatma sistemi olanlar ekstra kullanım kolaylığı sağlıyor. Böylece zaman ve temizlik kolaylığı bakımından kazanan siz oluyorsunuz.

Kedi kumu torbası kullanımı

  • Temiz kum kabına kedi kumu torbasını yerleştirin.
  • Kum kabına yerleştirilen torbanın kenarlarını kabın dışına doğru büzün.
  • Kum kabına yerleştirdiğimiz torbanın içerisini yeteri kadar kedi kumu ile doldurun.
  • Kumu değiştirmek istediğinizde, torbanın yanlarında bulunan büzgü iplerini kendinize doğru çekip bağlayın.
  • Böylece kedi kumu torbanız ile hızlı ve kolay bir kullanım sağlamış aynı zamanda temiz bir şekilde kedi kumunuzu kullanmış oldunuz.

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

‘YOU’ DİZİSİNİN 3. SEZONU HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Netflix, Ocak ayında ‘You’ dizisinin üçüncü döneminin olacağını duyurmuştu. 2019’un sonunda dizinin hayranları ikinci dönemi tamamlarken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir