Karantina Günlerinde Aşk

Korona virüs günlerinde psikolojik olarak etkilendiğimiz süre zarfında iletişim halinde olduğumuz insanlarla zaman geçirdikçe negatif enerji yansıtabiliriz. Halbuki boş zamanlar çerçevesini, verimli hale getirebiliriz. Özellikle bu dönemler de mesafeli ilişki yaşandığından ötürü ilişkiler de kırılmalar söz konusu olabiliyor. İlişki uzmanlarının da verdiği tavsiyeler üzerine sizlere Karantina günlerinde aşk bakımından neler yapılması gerekir? içeriğin de hususi bilgiler paylaşacağız. İlişkinizin ayakta durmasını adına uzmanların tavsiyeleri ile derlediğimiz ipuçlarına bakarak, pozitif yönde etkenler kazanabilirsiniz.

Kitap okuyun

Kitap okuyarak güzel bir zaman yolculuğu yapabilir, kendinize kişisel gelişim bakımından yeni içerikler katabilirsiniz. Evdesiniz ve canınız sıkılıyor. Dışarıya çıkıp gezmek, sevdikleriniz ile birlikte eğlenceli vakitler geçirmek istiyorsunuz. Öyle değil mi? Kitap okuyarak farklı ülkelere gidebilir, yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Kitap okumaya başladıktan bir süre sonra sakin ve sabırlı olduğunuzu bir süre sonra fark edeceksiniz. Ayrıca sosyal ilişkiler uzmanı Susan Quilliam, kitap okunmasının ilişkiler açısından pek çok yararı olacağına dair bilgiler vermiştir. Sizler de kitap okuyarak gerek kişisel gelişim, gerekse sevdikleriniz adına pozitif enerji sağlayabilirsiniz.

Spor yapın

Sosyal ilişkiler uzmanı Susan Quilliam, spor yaparak stres atılabileceğine dair vurgularak yaparak, ilişkilerin daha uzun ömürlü olacağına dair bilgiler vermişti. Günde 30 dakika kadar spor yapın. Kendinize ait bölüm ayırın ve stresinizi atacağınız bölüm olsun. Keza stres atmaya birebir olarak uzmanların önerdiği meditasyon oluyor. Fazlasıyla nezaketli olabilmeyi sağlayan meditasyon ruh sağlığını doğrudan etkilediği için ilişkiler için oldukça faydalıdır

Sabırlı olmayı deneyin

Covid19 salgınından ötürü, eve kapandığımız günler de haliyle boş vakitlerimiz oldukça arttı. Bu süre zarfın da arkadaşlarınız, akrabalarınız ve ilişki içerisinde olduğunuz sevgiliniz ile birlikte muhabbet etme olasılığınız çoğaldı. Günden güne rutin olarak yapılan aktiviteler tekrarlandığından dolayı sıkılganlık olayları başlıyor derken tartışmalar ve üzücü olan sohbetler meydana gelmeye başlıyor. Kalp kırmamak adına, karşınızda ki üzmekten, incitmekten kaçınmak için konuyu değiştirmeyi deneyin. Unutmayın ki sabır herşeyin başında geliyor. Sabırlı olduğunuz da mantıklı hareketler edebilirsiniz. Aksi hali üzücü olabilir.

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

2020 Sonbahar/Kış koleksiyonlarında markalardan birinci ipuçları gelmeye başladı. Pandemi sebebiyle koleksiyonlarını dijital ortamlarda tanıtan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir