Kadınlar Nasıl Tasarruf Eder?

Ev içerisinde gereksiz yere enerji tüketen onlarca teknolojik aletler var. Hal böyle olunca bu durum ay sonu gelen faturalara yansıyor. Tasarruf etme konusunda size sunacağımız fikirler ile bir miktar da olsa tasarruf etme şansı bulacaksınız. Keza tasarruf ettiğiniz limit ile ihtiyacınız olan başka bir şey ile kullanabileceksiniz. Kadınlar nasıl tasarruf eder? Dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İşte onlardan bir kaçı sizlerle…

Çamaşır makinesini programlı kullanın

Birkaç kıyafet için 1 saat üzeri programlar açmanıza gerek yok. Daha kısa süreli programlar kullanın. Özellikle günlük giyilen kıyafetlerin yıkanabilmesi adına bazı makineler de 14 ve 28 dakikalık programlar var. Kir oranı düşük ve günlük giydiğiniz kıyafetleri bu tarz programlar da çalıştırmanız halinde gerek elektrik, gerekse su’dan tasarruf etmiş olacaksınız.

Lamba temizliği yapın

Lamba temizliği yaparak tasarruf edebilirsiniz. Toz oranına göre enerji tükettiği iddia edilen lambaları sık sık temizleyerek tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca led lambalar normal lambalara nazaran daha az enerji tükettiği için led lambaları tercihler arasında bulundurabilirsiniz.

Saç kurutma makinesini boşa çalıştırmayın

Saçlarınızı yıkadıktan sonra havluda iyice kurulamanız, makinenin daha az çalışmasına sebebiyet verecektir. 5 dakika açık kalması halinde 30 watt’lık enerji tüketmesi, küçük ev aletlerinden daha fazla enerji tükettiği anlamına geliyor.

Televizyon fişi prizde kalmasın

Özellikle daha sık kullanılan ürünler arasında yer alan televizyonların ortalama tükettiği enerji oranı ev içerisinde ki diğer ürünlere nazaran en başta geliyor. Özellikle LCD televizyonların enerji yakımı bir hayli yüksek. Keza televizyonu kullanmadığınız zamanlar dilimin de prizde kalmasına müsaade etmeyin.

Ev alışverişi için farklı marketler kullanın

Ev alışverişi yaparken ürünlerin fiyatlarına dikkat edin. X bir ürün bir markette belli bir fiyatta ise aynı ürün diğer X bir markette daha ucuz veya daha pahalı olabiliyor. Bu nedenle alışverişinizin tamamını aynı marketten yapmamanız bütçe açısından daha faydalı olacaktır.

Bir milyoncuları tercih edin

Küçük tarzda incik boncuk diye tabir ettiğimiz ürünleri mağazalardan, büyük çaplı yerlerden almak yerine bir milyoncular dan alabilirsiniz. Ucuzluk oranı diğer işletmelere göre daha uygun olmasından dolayı tercihinizi bu yönde yapabilirsiniz.

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

2020 Sonbahar/Kış koleksiyonlarında markalardan birinci ipuçları gelmeye başladı. Pandemi sebebiyle koleksiyonlarını dijital ortamlarda tanıtan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir