İç çamaşırı giymek zararlı mı enfeksiyonlara neden olabiliyor!

İç çamaşırı giymek zararlı mı enfeksiyonlara neden olabiliyor!
İç çamaşırı giymek zararlı mı enfeksiyonlara neden olabiliyor!

İç çamaşırı giymek zararlı mı enfeksiyonlara neden olabiliyor! Günümüzde iç çamaşırı giymeyi tercih etmeyen insanların oranında gözle görülür bir artış yaşanıyor. Değişen moda akımları da iç çamaşırını giymemeyi insanların gözünde daha cazip bir noktaya taşıyor. İç çamaşırı giymeyenler üzerinde yapılan araştırmalar enteresan sonuçlar içeriyor. Gelin iç çamaşırı kullanmamanın bedene nasıl bir tesiri var birlikte bakalım!

Alerjik tepkilerden kurtulabilirsiniz

Külot dahil birçok giysi yapay kumaşlar, renkler ve kimyasallar içerdiğinden basitçe alerjik tepki oluşturabilir. Bu tepki kendini tahriş, kabarcıklar, kızarıklıklar ve şişlikler olarak gösterebilir. Bu neden ile külot giymemek bu sorunun üstünden gelebilir.

Mide meselelerine yol açabiliyor

İç çamaşırı üzere sıkı giysiler karnınızı üst itebilir ve bu da midenizde baskı oluşturabilir. Bu hareketin sonunda asit reflüsüne neden olarak mide ekşimesi görülebilir. Bunun üzere sıhhat meseleleri 20-30 yaş ortası yetişkinler ortasında yaygın olarak rastlanılsa da iç çamaşırlarınızdan kurtulmak asit reflü riskini azaltabilir.

İç çamaşırı giymeyenlerde enfeksiyon riski azalır

Bayanların %20’sinde mantar enfeksiyonu görülebilir. Kimileri hiçbir vakit rastgele bir belirti yaşamasa da, birtakım komplikasyonlar yaşayanlar sorunu deneyim edebilirler. Pamuk nemi tuttuğundan ve bakterilerin büyümesi için kusursuz bir alan yarattığından, külot giymemeye karar vermek enfeksiyona yakalanma talihinizi azaltabilir.

Koku olmaz

İç çamaşırınız içinde hapsolan nem, koku oluşmasına neden olabilir. Külot giymemek terin buharlaşmasına müsaade verecek, bu da daha az sürtünmeye neden olacak ve bu da kokuyu minimumda tutacaktır.

Tahriş oluşumu en aza iner

Yapay materyallerden yapılmış ve sıkı olan iç çamaşırları bikini bölgenizi tahriş edebilir, yaralayabilir ve enfeksiyon oluşturabilir. Külottan kurtulmak ve yalnızca bol giysiler giymek, tahriş olasılığınızı azaltabilir ve kimi durumlarda büsbütün ortadan kaldırabilir.

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İKİNCİ RAUND: ADIDAS X IVY PARK

Sanatçı, anne, iş bayanı Beyoncé'nin yer aldığı görüntü ve fotoğraflarla duyurulan koleksiyon aracılığıyla, Beyoncé izleyiciden kendi parkını ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir