Hızlı Saç Uzatma Kürü

Saçların uzaması zaman aldığından dolayı hızlandırılması tercih edilebilir. Gerek doğal besinler, gerekse sıradan gözle baktığımız ürünler ile saçlarınızın bakımını yaparak hızlı saç uzatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Peki Hızlı saç uzatma kürü olarak ne kullanılabilir? Sizler için derlemiş olduğumuz bilgilere göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Saç uzamasını destekleyen kürler

Saç uzamasını destekleyen ürünlerin başında Aloe Vera bitkisi geliyor. İçerdiği birçok mineral ile saç uzamasına doğrudan katkı sağlıyor. Daha sonra Avokado ile badem yağını karıştırıp kafa derinize sürebilirsiniz. 1 saat beklettikten sonra saçınızı yıkamalısınız. Tercihler arasında bektaşi üzümü de yer alabilir. C vitamini zengin bir içerik olması ile birlikte antioksidan ve peeling özellikleri taşıyan bektaşi üzümü birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Saç uzamasını destekleyen yağlar

Lavanta yağı

Aktarcılar tarafından önerilen bir diğer saç uzatmaya bibere bir geldiği söylenilen lavanta yağı güzel bir kokuya sahip olmasıyla birlikte faydasını da gösterecektir. Saç diplerinin alt kısmını iyice besleyip, kullanabilirsiniz.

Argan yağı

A, C ve E vitaminleri içeren argan yağı Omega 9 asitleri ve antioksidanlar bakımından oldukça zengindir. Fasta yetiştiğinden ötürü faslı kadınların devamlı kullandığı bir ürün haline gelmiştir. Bu yağı kafa derinize sürdükten 30 dakika sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Nane yağı

Kan dolaşımını hızlandırması ile birlikte saç derisinde ki gözeneklerin açılmasında etken olan nane yağı bilimsel olarak kanıtlanmış bir üründür. Hafta da bir kaç kez düzenli kullanarak verim alabilirsiniz.

Hint yağı

E vitamini içeren hint yağı omega 3 içermesi ile birlikte saçların uzamasında önemli katkı sağlar. Hint yağını kullanmadan önce saçlarınızı yıkayıp, temiz saçların dip kısmına masaj yaparak sürmeniz daha faydalı olacaktır.  15-20 dakika kadar bekletip ılı su ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Susam yağı

Zengin içeriğe sahip olan susam yağı saç diplerinde oluşan kepek sorununu çözmesi ile birlikte uzama konusunda da yardımcı bir üründür. E vitamini içeren bu ürün aynı zaman da kafa derisi üzerinde oluşan mantar hastalığına karşı faydalı bir ürün olduğu söylenmektedir.

Badem yağı

A, B, K, E vitaminleri içeren badem yağı saç uzatma işlemi yapılırken kullanılabilir. Ayrıca günümüz de sağlık çalışanları tarafından önerildiği doğrudur. Duşa girmeden 30 dakika öncesinden saçınızın dip kısmına iyice yedirin. Bu durumu böyle hafta da birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sonbaharda sağlıklı bir cilt için 10 ipucu

Sıcaklıklar düşer düşmez, cilt esnekliği, kuruluk ve mevsimsel lekeler yaygın olarak görülebilir. Sıcak bir yaz, çok bronzlaşma, seyahat kaynaklı ...

One comment

  1. Saç bakım önerileri harika

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir