Hastalıklardan korunmak için portakal suyu tüketin

Mevsim geçişleri ile bağışıklık sistemi zayıflayan bireylerde üst teneffüs yolu hastalıklarında kıymetli bir artış gözleniyor. Grip, soğuk algınlığı ve enfeksiyonlara karşı korunmada ve güzelleşme evresinde bağışıklık sistemini kuvvetlendirecek, içeriğinde bol ölçüde vitamin olan meyve sularının tüketilmesi kıymet kazanıyor. Bilhassa C vitamininin bağışıklık sistemi üzerinde kıymetli bir tesiri olduğunu tabir eden uzmanlar, portakal suyunun tüketilmesi gerektiğini vurguluyor.

Günlük C vitamini muhtaçlığını karşılıyor

Prof. Dr. Neriman İnanç, bedende üretimi mümkün olmayan ve dışarıdan alınan besinlerle bedene giren C vitamininin azalmasıyla bilhassa gribal hastalıkların arttığını belirtiyor. Potasyum, folat, B1, B2, B6 vitaminleri ve çeşitli mineralleri içeren portakal suyunun soğuklarla birlikte azalan gücün ve daima yorgunluk hissinin giderilmesi için tüketilmesi gerektiğini vurgulayan İnanç, sistemli olarak tüketilen portakal suyunun kişinin hastalıktan korunmasına yardımcı olacağını söylüyor. Yetişkin bir insanın günlük ortalama 60 mg civarında C vitaminine gereksinimi olduğunu söyleyen İnanç, bir bardak portakal suyunun günlük C vitamini gereksinimini karşılamaya yettiğini de kelamlarına ekliyor.

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hızlı bir biçimde bel nasıl inceltilir? Bel inceltmenin püf noktaları

Belinizin kalınlığından şikayetçiyseniz ve ne kadar spor yapmaya çalışırsanız çalışın rastgele bir incelme fark etmediyseniz bu bilgiler işinize ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir