Güzellik dünyasında son trend: Hollywood yanağı!

Dünyada hızla gelişen cerrahi yöntemler, ihtiyaçlara göre şekillenen uygulamalar ile hayata geçiyor.

Sürekli yenilikler sunan güzellik ve estetik alanı, son zamanların yükselen trendi “Hollywood Yanağı”na dikkat çekiyor.

Yanak bölgesi; yukarı elmacık kemiklerin kulak önü bölgesine kadar uzanan, cilt altında, hatta mimik kaslarının da altında bulunan bir yağ dokusu. Ancak gençliğin ve güzelliğin temel taşı olan yanak bölgesi vücutta en erken yaşlanan bölgelerden biri. Ayrıca yanaklarda oluşan fazlalıklar kimi zaman diyet ve egzersiz ile istediğimiz etkiyi göstermeyebiliyor. Bu gibi durumlarda Bichat yağ yastıkçığı, ağız içinden iz bırakmadan yapılan cerrahi yöntemle alınabiliyor. Yapılan cerrahi işlem ile kişiye üçgen yüz tanımı ve zarif bir ifade veriliyor.

Tıpta bichectomy olarak geçen, yanak inceltme estetiğinde, yanaktan yağ alma işlemi lokal anestezi veya sedasyon anestezi olarak uygulanıyor. İşlem yaklaşık 30 dakika sürüyor ve hastaneden ortalama 3 saat sonra taburcu olunuyor. Operasyondan sonra her iki yanağın iç tarafındaki 1 cm’lik kesiler bir hafta içinde tamamen iyileşiyor. Tam sonuç yaklaşık 2 ayda kendini gösteriyor ve yüz ovali oluşuyor. Bu yöntem sıklıkla kullanılan bir yöntem olup başarılı sonuçlar alınıyor.

Yanak inceltme estetiği hem kadınlarda hem erkeklerde rahatlıkla uygulanıyor. Türkiye’de bu yöntemle yanaklarını incelten kişilerden biri de ünlü oyuncu Fahriye Evcen. 
 

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Trend estetik hareketi yanak küçültme

Trend estetik hareketi yanak küçültme

Yanak yağı fazlalığı şahsa yüzde bebeksi, tombul bir görünüm veriyor. Bu türlü bir durumda da estetik telaşlar ön plana çıkıyor. Lakin bu ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir