Güneşten Korunma Yolları Nelerdir?

Yaşam kaynağı diye tabir ettiğimiz güneş galaksinin en önemli parçasıdır. Birçok faydasının yanı sıra zararı da olduğu gözlemlenmiştir.
Isı ve ışık kaynağı olan güneş birçok vitamin içermektedir. Fakat radyoaktif ışınları da dünyaya ulaştığı için güneş ışınına belli bir süreden sonra maruz kalmak sağlık açısından pek de iyi bir durum olmayabiliyor. Güneşten korunma yolları nelerdir? Moda Bükücü ailesi olarak sizler için derlediğimiz içeriğe göz atarak sizler de güneş ışınlarına karşı bir nevi önlem alabilirsiniz.

Güneş neden zararlıdır?

Belli bir süreden sonra güneş ışınına maruz kalmak vitaminsizlik, baş ağrısı, burun kanaması, güneş çarpması ve sinirsel faaliyetlere yol açmaktadır. Bu sebepten ötürü gün içerisinde güneş ışınlarından kendimizi korumalıyız. Güneş ışını A,B ve C ışınları taşımaktadır. Bu ışınlar dünyanın her tarafında ulaşır.  Ayrıca güneş UV ışığı sağladığı için sonucun da deri kanseri  ve gözlere zarar verebiliyor. Özellikle yaz sıcaklarında bronzlaşmak adına güneş ışığına maruz kalıyoruz. Bu gibi durumlar için güneş kremleri veya bronzlaşmak için kullanılan özel kremleri kullanıp, bir miktar da olsa güneş ışınından kaçınabilirsiniz.

 

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Buhar Banyosu Nasıl Yapılır, Cilde Faydaları Nelerdir?

Evde vakit geçirdiğiniz bu dönemler de kişisel bakımlara yoğunlaşabilirsiniz. Özellikle cilt bakımları için çeşit çeşit …

One comment

  1. Güneş aslında faydalıdır ancak her şeyde olduğu gibi azı karar çoğu zarardır. Örneğin, günde 15 dakika güneş ışığında kalmak vücudun D vitamini ihtiyacını büyük oranda karşılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir