GUCCI’NİN YENİ ERKEK GIYSI KAMPANYASI: BİR ROCK YILDIZININ HAYATI

Gucci Kreatif Yöneticisi Alessandro Michele yeni erkek giysi ‘tailoring’ koleksiyonu için üç kendine has müzisyen ile bir ortaya geldi. Fotoğrafçı ve direktör Harmony Korine ile yine bir ortaya gelen Michele, rock yıldızlarının tipik ömür biçimini Kaliforniya’da modernist bir malikanede yakaladı.

Gucci’nin Yeni Erkek Giysi Kampanyası (Gucci)

Şubat ayında Los Angeles’ta gerçekleşen çekimlerde müzisyenler A$AP Rocky, Iggy Pop ve The Creator gözü pek mimari yerler ve West Coast’un ahşap, taş, cam ve tüylü yığınları ortasında poz verdiler. Iggy’nin evcil papağanı Biggy Pop ve onun arkadaşı çarpıcı mavi sümbül papağanı ile vakit geçiren müzisyenler, geceleri çimenli terasta, kocaman bir spagetti ile mutfak masasında vakit geçirirken, öğlenden sonra ise güneş ışığı altında salonda evcil hayvanlarıyla eğlendiler. Her biri farklı ve güçlü kişiliklere sahip olan bu üçlü birlikte çılgınca eğlenirken buluşma noktalarını gösterişe olan ortak noktalarında buldular.

Gucci’nin Yeni Erkek Giysi Kampanyası (Gucci)

Eklektik vizyonu ile bu üç sanatçıyı bir ortaya getiren Michele, beklenmedik ve özgün bir diyalog yarattı. “Sonuç çok eğlendiklerine inandığım üç erkeğin buluştuğu bir küme kampanyası oldu. Her vakit bir eksantriklik imajı var zira onlar hakikaten eksantrik. Kampanyada belirli bir cümbüş tipi de tasvir ediliyor ve birinin görünüşe olan takıntısının nasıl bir tıp kardeşlik haline gelebilecek bir çeşit ortak yer yaratabileceği fikri de göz önüne seriliyor. Görünüşe nazaran farklı ancak çok benzeri görünen bu üç adamı birlikte görmek hoştu,” diye Michele, “Bu seyahatin farklı bir kısmı. Bu kampanyalar ile şık olmanın farklı tarafları üzerinde çalışıyorum ve bu üç erkek bu fikri harika bir biçimde yansıtıyor. Zarafetin öyküsünü hiç beklenmedik ve büsbütün keyfi yollarla anlatmayı seviyorum. Sanırım zarafet havada olan bir şey ve bazen asla hazır olmadığımız bir şey. Erkek zarafetliği varsayım edilemez ve bazen de garip olabiliyor,” diye ekledi.

Gucci’nin Yeni Erkek Giysi Kampanyası (Gucci)

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

2020 Sonbahar/Kış koleksiyonlarında markalardan birinci ipuçları gelmeye başladı. Pandemi sebebiyle koleksiyonlarını dijital ortamlarda tanıtan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.