GEORGE CLOONEY YENİ BİR NETFLIX SINEMASININ DIREKTÖRLÜĞÜNÜ ÜSTLENİYOR

George Clooney kameraların karşısına (ve arkasına) geri dönüyor! Bu sene vizyona girecek olan yeni Netflix sineması Midnight Sky’ın direktörlüğünü ve başrolünü üstlenen George Clooney, fantastik bir sinemada yer alıyor. Kıyametin akabinde Clooney’nin karakteri Augustine’in dünyaya geri dönmek üzere olan astronotları durdurmasını anlatan sinema aksiyon dolu bir uzay macerasını ekrana taşıyor. 

Şimdi net bir vizyon tarihi olmasa da Netflix sinemasının Aralık ayında seyirciler ile buluşması bekleniyor. Lily Brooks-Dalton’un 2016 yılında yazdığı ‘Good Morning, Midnight’ isimli romanından uyarlanan sinemanın senaryosunu The Revenant sinemasının senaristi Mark L. Smith kaleme aldı. Farklı bölgelerde araştırmalarını sürdüren astronom Augustine karakterinin seyahatini takip eden romanda Augustine tehlikeli bir tehdit sebebiyle araştırmalarını yarıda bırakmak zorunda kalıyor. Iris isminde gizemli bir çocuk ile yalnız kalan Augustine, bir misyon üzerinde olan Sullivan ve astronot grubunun Jüpiter’den dünyaya geri döndüklerini öğreniyor. Nasıl meskene döneceklerini bilemeyen astronotlar, Augustine ile bir ortaya geliyorlar. Belgisiz bir gelecek ile gayret eden Augustine ve Sullivan’in yolları kesişirken, beklenmedik hadiseler gerçekleşiyor. 

Felicity Jones ‘Midnight Sky’ sinemasında (Netflix)

Felicity Jones ve David Oyelowa ‘Midnight Sky’ sinemasında (Netflix)

Kyle Chandler ‘Midnight Sky’ sinemasında (Netflix)

George Clooney’nin yanı sıra takımdaki öteki isimler de epeyce dikkat çekici! Sullivan karakterini Felicity Jones canlandırırken, David Oyelowa, Kyle Chandler ve Tiffany Boone sinemada yer alan ünlüler ortasında. 

Birinci kere direktörlük koltuğuna oturmayan George Clooney daha evvel 2019’da Catch-22 serisini, 2017’de Suburbicon sinemasını, 2014’te II. Dünya Savaşını bahis alan ‘The Monuments Men’ sinemasını, 2011’de ‘The Ides of March’ sinemasını ve 2008’de ‘Leatherheads’ sinemasını yönetmişti. 

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sonbaharda sağlıklı bir cilt için 10 ipucu

Sıcaklıklar düşer düşmez, cilt esnekliği, kuruluk ve mevsimsel lekeler yaygın olarak görülebilir. Sıcak bir yaz, çok bronzlaşma, seyahat kaynaklı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir