Gelin Ayakkabısı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 9 Unsur!

Gelin ayakkabısı seçimi sanıldığı kadar da basit görünsede aslında karar vermekte güçlük çeken gelin adayları için bu konuyu araştırdık. Gelin ayakkabısı düğün gününüzde önemli unsurların başında yer almaktadır. Rahat ve şık bir Gelin Ayakabısı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 9 Unsur Nedir? Gelin birlikte çözümleyelim bu konuyu…

1.Mekana ve zemine göre seçim yapılmalı

Eğer kumsalda düğün yapmayı düşünüyorsanız topuklu ayakabbılar kum zemini için işinizi zora sokacaktır. Bunun için Düz gelin ayakkabbı modeli sizler için daha kullanışlı olacaktır. Kapalı alanda olacaksa eğer zemine göre dikkat edilmeli ayakkabının altı kaygan olmamasına dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Kır düğünü yapacak olan gelin adayları ise çimende yüksek topuklu ayakkabılar rahatsızlık vereceğinden dolayı gelin babeti veyahut gelin sandaleti tercih edebilirsiniz.

2.Yanında Rahat Edeceğin Ayakkabı Bulundur

Düğün günü yorucu oluyor ister istemez bu tempoya ayak uydurmak zorunda kalıyoruz. Keza ayağınızda yüksek topuklu ayakkabı var ise bu iş sizin için bir hayli zor olacaktır. Bu sebepten ötürü gelin sandaleti veya spor ayakkabı yanınızda bulundurmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

3.Topuk Boyuna Dikkat Etmelisiniz

Boyunuzun uzun görünmesini istiyorsanız yüksek topuklu yerine platform ayakkabısı tercih etmeniz rahat yürümenizde de önemli rol oynayacağından şüpheniz olmasın. Gizli platformlu ayakkabılar da aynı şekilde bu senenin öne çıkan ve tercih edilenleri arasında yer alıyor. Boy konusunda problem yok ise daha çok yere yakın alçak topuklu rahat bir gelin ayakkabısı seçimi yapmanız sizin için daha sağlıklı olacaktır.

4.Ayakkabının Gelinlikle Uyumuna Dikkat Etmelisiniz

Gelinliğiniz ile ayakkabınız arasında ki uyuma mutlaka dikkat etmelisiniz.  Sade gelinlik seçimi yapacaksınız eğer dantelli, taşlı ve çiçekli gelin ayakkabısı sizin için ideal olacaktır. Güpürlü ve Aplikeli bir seçim yapmanız durumunda ise düz model seçmeniz gelinliliğinizdeki dikkatleri dağıtmamış olacağından ötürü sizleri şık gösterecektir.

5.Ayakkabı Ve Gelinliğini Aynı Dönemde Satın Al

Prova sırasında gelinlik boyları ayakkabıların topuk boylarına göre ayarlanmaktadır. Bu nedenle gelinlik seçimi yaptığın süreçte ayakkabı seçimini aksatmamalısınız. Aksi takdirde provalarda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ayakkabı konusunda kararlı olmalısınız keza beğeneceğiniz topuk boyunda başka bir ayakkabı bulamayabilirsiniz.

6.Evde Yürüme Çalışmaları Yap, Ayağını Sıkıyorsa Hemen Değiştir!

Rahat hareket edebilmek için evde halı üzerinde deneme yapmanız durumunda ayakkabınıza alışmış olmanızla birlikte yürüme zorluğu yaşayıp yaşamayacağınızı o an farkına varabilirsiniz. Ayağınızı rahatsız etmesi durumunda akıllara ilk gelen cevap daha sonra ayakkabı açılır cümlesi olmasın. Bu şekilde düşünmeniz durumunda düğün gününü riske etmiş olursunuz.

7.Tek Renk Seçeneğin Beyaz Değil

Son dönemlerde tercih edilen renkler arasına pembe,yeşil,sarı,mavi renklerinin eklenmesiyle birlikte seçenekler çoğaldı diyebiliriz. Özellikle kır düğünlerinde rengarenk gelin ayakkabıları ön plana çıkıyor. Renkli gelin ayakkabı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken husus ve sizi ön plana çıkarak önemli detay Ayakkabı rengi ve çiçek renginin aynı tonda olmasıdır.

8.Ayakkabını Değişim Yapabileceğiniz Bir Firmadan Satın Al!

Ayakkabı seçimi esnasında mağazada ayakkabınızın rahat olduğu düşünüp evde denedikten sonra değiştirmek gibi bir karar aldığınızda mağdur olmayın. Bunun için düğün günleri bu tür şeylere dikkat etmeli ve çaba göstermelisiniz. Ayakkabınızı satın almadan önce muhakkak iade veya değişim imkanı olup olmadığını öğrenin.

9.Her Şeyin Başı Rahatlık

O gün gelip çattığında senin günün olacak. Nasıl rahat ediyorsanız kendinizi ne şekilde keyifli hissediyorsanız o şekilde davranın, tercih sizin. Yüksek topuklu ayakkabılar, babetler, sandaletler, spor ayakkabısı gibi hangi seçenekler daha çok tarzını yansıtıyorsa onu seçin. Unutma Düğün günü dilediğin bir şekilde dans etmeli, eğlenmelisin.

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sonbaharda sağlıklı bir cilt için 10 ipucu

Sıcaklıklar düşer düşmez, cilt esnekliği, kuruluk ve mevsimsel lekeler yaygın olarak görülebilir. Sıcak bir yaz, çok bronzlaşma, seyahat kaynaklı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.