Gelecek Sezonun Gelinlik Trendleri

Evet hanımlar bu yaz için harıl harıl evlilik planlarınızı yaparken sizler için şimdiden gelecek sezonun gelinlik trendlerinin araştırmasını yaptık. İşte 2020 yılının ve gelecek sezonun en önemli 7 gelinlik trendi

1 – Pembenin 50 tonu

Her sezon olduğu gibi bu sezonda da lila ve buz mavisi tonları öne çıksa da gelinlik koleksiyonlarında ise pembe tonları daha sıklıkla tercih ediliyor. Beyaz ve kırık beyaz gibi tonlar klasikliğinden ödün vermiyor. Fakat artık şart değil diyebiliriz. Özellikle daha çok Marchesa’nın koleksiyonunda karşılaştığımız gibi gelecek sezonun hitlerinden olacaktır.

2 – Derin göğüs dekoltesi

Bir zamanların favori trendlerinden biri olan derin sırt dekolteli modeller maalesef tarih oluyor diyebiliriz. Beklenen ilginin altında kalan bu trendin yerini V şeklinde göğüs dekoltesi olan modeller alıyor diyebiliriz.

3 – Transparan detaylar

Nitekim tül kumaş üzerine işlenmiş dantel ya da pul, payet, taş işlemeleri olduğu gibi içinde ten rengi mayosu olan yine tamamı transparan modelleri 2020 sezonun da karşımıza çıkacak trendlerden olacaktır. Geçtiğimiz senelerde Met Gala’da olduğu gibi Beyonce’nin giymiş olduğu balık model beyaz dantelli Givenchy elbiseyi hatırlayan var mı? Şık ve muazzam demek yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

4 – Uzun kuyruk

Gelinlik modasının klasik trenlerinden biride kuyruktur. Sosyal medya üzerinde geçmiş olduğumuz fotoğraflarda Instagram ve Snapchat’te rüzgarla uçuşan o kuyruklara hangi birimiz özenmiyoruz ki öyle değil mi? Ayrıca Reem Acra bu sezon olduğu gibi ekstra fazla gümüş rengi kuyruklarla öne çıkanlar arasında… Kuyruklarda ise Swarowski taş işlemeleri, ve dantel gibi detaylar yer alıyor.

5 – İddialı detaylar

Özel günleriniz de iddialı olmayı tercih edenlerdenseniz eğer bu trend tam kesinlikle size göre! Koca bel fiyonklari ve abartılı kol detayları, yanda kat kat tül katlamalar, belden aşağı inen ek volan detaylar trenler arasında oldukça ilgi görüyor. Gelecek sezon gelinlikler arasında sıra dışı bir hal alıyor ve birçok tasarımcıda olduğu gibi pelerin detayı dikkat çekenler arasında..

6 – Açık omuzlar

Özellikle hazır giyim koleksiyonlarında trendlerde en çok ilginin gördüğü açık omuzlar gelinliklerde de gelecek sezonda iddialı olduğunu gösteriyor. Keza omuz yapısını iyi gösterdiği için ayrı hava katmasının yanı sıra ideal bir kesim tipi olarak görülüyor.

7 – Gelinlik gibi olmayan gelinlikler

Bu sezon olduğu gibi gelecek sezonlarda da kokteyl elbisesi şeklinde öne çıkan minimal, düz modeller, mini ve işlemeli modeller, duvaksız ve kuyruksuz modeller gelecek sezon için ön planda olacaktır.

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

2020 Sonbahar/Kış koleksiyonlarında markalardan birinci ipuçları gelmeye başladı. Pandemi sebebiyle koleksiyonlarını dijital ortamlarda tanıtan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.