Evde Yapılacak Spor Rutinleri Nelerdir?

Ev içerisinde vakit geçirdiğimiz bu süre zarfında vücut hareketsiz kaldığından dolayı kilo almaya başlıyor. Keza ev içerisin de kendi imkanlarınız ile yapılabilecek çeşitli spor aktiviteleri var. Karantina günlerin de evde yapacağınız spor ile kendinize gerek sağlık anlamın da gerekse vücut şekli olarak yenilikler ekleyebilirsiniz. Evde yapılacak spor rutinleri nelerdir? Yapacağınız spor size neler kazandırır? Sizler için derlediğimiz spor rutinlerine muhakkak göz atmalısınız!

Fitness

Ev içerisinde ağırlık kaldırabileceğiniz dambıl seti yok diye dert etmeyin. 2,5 veya 5 litrelik yumuşatıcılar ile çalışabilirsiniz. Ekstra olarak tutamak kısımlarına parça ekleyebilir, kol hareketleri çalışabilirsiniz. Burada önemli olan bir şeyleri yoktan var edebilmek. Siz istedikten sonra dilediğiniz her şey gerçekleşebilir. Unutmayın ki hayal etmek başarmanın yarısıdır. Nitekim yapacağınız fitness vücut anlamın da düzenli nefes alışverişi ile birlikte gerek vücut gerekse sağlık anlamın da sizlere birçok şey katacaktır.

Mat Pilates

İster tek başınıza isterseniz partneriniz ile uyum içinde çalışarak arka plan da müzik ile keyifli pilates uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız uygulama sağlık anlamın da kaslarınıza esneklik ve güç kazandıracaktır. Ayrıca özgüven ve konsantrasyon arttırdığı doğrudur.

Meditasyon

Los Angeles’da faaliyete giren meditasyon birçok kişi tarafından uygulanmaya başlandı. Kişi sağlığını olumlu yönde etkileyen meditasyon uygulamasını yapan kişilerin soğuk kanlı, sabırlı ve nezaketli olunduğunu gözlemlenmiştir. Meditasyon nasıl yapılır, meditasyon yaparak kilo verilir mi? Adlı çalışmayı bir önceki yazımızda içerikli olarak siz değerli takipçilerimiz ile paylaşmıştık. Sizler de göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz.

İp Atlama

Spor dalı fark etmeksizin birçok sporcunun ip atladığı doğrudur. Peki ip atlamanın neden bu kadar önemli olduğunu düşünüyorsanız eğer şöyle belirteyim; İp atlayarak ayak kaslarınızı güçlendirerek baldır bölgesin de fazla yağlardan kurtulabilirsiniz. Ayrıca göğüs kaslarını geliştirmek adına ip atlanabilir.

Yoga

Yoga yaparak bir süre sıkıntı ve stresin uzak olduğu alanlardan kaçınabilirsiniz. Yapacağınız yoga zihin anlamın da berrak olmanıza yardımcı etkendir. Ayrıca kronik hastalığa yakalanmış olan birçok kişiye yoga yapılması önerilir. Kalp, damar sağlığına iyi gelinmesi ile bilinen yoga boyun ve bel ağrısı için de tedavi olarak önerilmektedir.

Dans

Dans etmek dışarıdan bakıldığın da zormuş gibi gelebilir. Fakat eğlenceli olduğundan ötürü dans ederken azim gücünüzü kullanabiliyorsunuz. Vücudunuz da tüm bölgeleri çalıştırdığı için muazzam yağ yaktığı doğrudur. Ayrıca uzmanlar dans eden kişilerin daha kararlı olduğunu belirtmektedirler.

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Miyom Nedir? Rahim Fibroidleri 10 Belirtisi ve Tedavisi

Miyom Nedir? Rahim Fibroidleri 10 Belirtisi ve Tedavisi

Miyom (rahim fibroidleri), rahminizin içinde ve üzerinde büyüyebilen yaygın bir kanserli olmayan tümör cinsidir. Tüm miyomlar belirtilere neden ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir