Evde Yapılabilecek Keyifli Aktiviteler

Dünya’nın etkilendiği Covid19 salgınından dolayı virüsün daha çok kişiye buluşmaması adına evde kalmamız gerekiyor. Evde geçirdiğimiz süreçlerde kriz dönemini fırsata çevirerek ekstradan kendinize yenilikler katabilirsiniz. Bu zamana kadar izlemediğiniz filmleri izlemek gibi, okumadığınız kitapları okumak gibi birçok örneği var bu durumun. Eviniz de keyifli ve verimli zamanlar geçirmeniz adına sizlere karantina sürecinde Evde yapılabilecek keyifli aktiviteleri derledik. İşte birbirinden muazzam fikirler!

Meditasyon yapın

Güne herkesten önce uyanın ve evin sakin bölümüne geçip meditasyonunuzu yapın. Yapacağınız meditasyon ile birlikte güne huzurlu başlayacaksınız. Keza meditasyon ruhunuzu dinlendirdiğimiz’den ötürü bu durumu tekrarlamanız durumunda sakin bir karaktere bürünmüş oluyorsunuz. Ayrıca meditasyonu eğlenceli hale getirmek adına çocuğunuz ile birlikte takım arkadaşı olabilirsiniz.

Spor yapmak

Virüs nedeniyle eve kapandığımız bu dönemler de spor salonları da haliyle boş kaldı. Bu durum tabi ki de spor yapmaya engel değil. Ev içerisinde veyahut bahçeniz de kendinize ait bölümler oluşturup ağırlık olarak size zarar vermeyecek şekilde eşyalar üretip çalışabilirsiniz. Ayrıca unutmamak gerekir ki spor yapmak ağırlık kaldırmaktan ibaret değildir.

Canlı yayın

Sosyal medya üzerinden daha çok tercihen İnstagram’dan yapılan canlı yayınlar fevkalade ilgi görüyor. Sizler de yapacağınız canlı yayınlar ile sevdikleriniz ile birlikte kıymetli vakitler geçirebilirsiniz. Ayrıca sohbet etmenin yanı sıra şarkı söylemek, oyunlar oynamak gibi yaratıcılığınızı kullanarak keyifli canlı yayınlar üretebilirsiniz.

Dergi okumak

Karantina psikolojisinden uzakta durmak adına keyifli dergiler ile gününüzü verimli bir hale çevirebilirsiniz. Daha sıklıkla günden olan ve okurlar tarafından büyük beğeni toplayan dergilerin başında ‘Kafasına göre, maksat yeşillik olsun ve pul biber’ gibi usta yeşil çam oyuncularının içeriğinde yer aldığı dergiler geliyor. Bunların yanı sıra moda içerikli dergiler ile birlikte gününüzü hoşnut edebilirsiniz.

Müzik

Günümüz çağında birçok özellikli kullanabileceğimiz teknolojik ürünler var. Bunlardan biri bluetooth’lu kulaklıklar geliyor. Egzersiz yaparken, yemek hazırlarken ev içerisinde ruhunuzu dinlendirecek müzikler ile eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Keza herhangi bir müzik aletine karşı eğiliminizin olduğunu düşünüyorsanız eğer vakit kaybetmeden müzik aletiniz ile birlikte olabilirsiniz. Karantina sürecinde eğlenceli vakitler geçirmenin yanı sıra boş vakitlerinizi değerlendirmek adına bu şansı kullanmalısınız.

Dil öğrenmek

Korona virüs sebebiyle kendimizi kapattığımız ev içerisinde yabancı dil öğrenerek, kişisel gelişim açısından kendinize yenilikler ekleyebilirsiniz. Yeteneğinizin olduğunu veyahut isteğinizin olduğu herhangi bir dil öğrenmek için telefonunuza yükleyeceğiniz uygulamalar üzerinden yabancılarla konuşarak pratik kazanabilirsiniz. Ayrıca pratiklik kazanmak adına alt yazılı filmler, diziler izleyebilir, yabancı (tercümanlı) kitaplar okuyabilirsiniz.

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

2020 Sonbahar/Kış koleksiyonlarında markalardan birinci ipuçları gelmeye başladı. Pandemi sebebiyle koleksiyonlarını dijital ortamlarda tanıtan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir