Etkileyici Göz Makyajları ve Teknikleri

Göz makyajı daha çok gözlerin dikkat çekmesi ve vurgulanması için yapılan makyajlar arasında yer alıyor. Daha sıklıkla önce fondöten daha sonra göz makyajı uygulamaya başlıyoruz. Göz makyajı daha çekici ve alımlı olmamızı sağlayan unsurların başında geliyor. Peki Göz makyajı yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Etkili göz makyajları ve teknikleri nelerdir? İşte konunun sırrı!

Göz Makyajı Teknikleri

Önemli olan hususların başında göz rengi ve göz şekli geliyor. Yapacağınız göz makyajı göz renginize uyum sağlamalı. Eğer cildiniz yağlı ise far bazı kullanmanız gerekiyor. Aksi takdirde cildinizi temizlemeden makyaj yapmanız durumunda en geç 2 saat sonra makyajınızda bozulmalar fark edeceksiniz. Diğer önemli husus ise göz renginiz olacaktır. Koyu göz rengine sahip olan hanımlar dilediği renk ile makyaj yapabilirler. Keza bakır, bronz, koyu yeşil ve mavinin 50 tonu daha çok yakışacaktır. Açık gözlü hanımlar ise fazla renklendirme yapmanıza gerek yok mavi,yeşil ve ela gözlerinize yakışacak en uygun renklerin başında mor,gül kurusu, kahverengi, mürdüm ve kırmızının tonları geliyor. İşte sizler için derlediğimiz birbirinden güzel ve trend göz makyajları!

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sonbaharda sağlıklı bir cilt için 10 ipucu

Sıcaklıklar düşer düşmez, cilt esnekliği, kuruluk ve mevsimsel lekeler yaygın olarak görülebilir. Sıcak bir yaz, çok bronzlaşma, seyahat kaynaklı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.