En kolay dana etiyle yapılan yemek tarifleri! Dana eti nasıl pişirilir?

Kuru ve sert et pişirmemek için hakikat adımlarla sizlere ağzınıza layık mükemmel 5 et yemeğin tanımını sizler için listeledik. Hem pratik hem de kolay olan bu tanımları hiç düşünmeden yapabilirsiniz. Bilhassa kültürümüzün en bedelli et yemeklerini bugünkü yazımızda sizleri bekliyor…

Ülkemizde en fazla et dönerlerde görürüz çünkü kıyma üretiminde bu kısım kullanılır. Akdeniz’de her şey dahil sistemde yapılan köfte ve bilumum kebaplar gerdan etiyle yapılır. Her haliyle sevilen dana eti, bu özelliğiyle ise dana etiyle yemek yapacakların başının tacıdır. Zira onunla ne pişireceğinize hemencecik karar verirsiniz. Yediden yetmişe herkesin favorisi olan etle bir arada yapılan yemekleri sizlerin beğenisine sunuyoruz. Hünkar beğendiden saksı kebabına, Alinazikten ekşili soğan dolmasına kadar birbirinden lezzetli ve yöresel et yemekleri tanımları ve bu tanımların ayrıntılı açıklama ve ipuçları sizleri bekliyor. Doğru et pişirme taktikleri ile sofralarını et yemekleri ile renklendirmeye hazır mısınız? Gelin birlikte öğrenelim:

DANA ETİYLE YAPILAN YEMEK TANIMLARI

1-SAC KAVURMA

Nefis et yemekleri ortasında hem çok sevilen hem de lezzetiyle kendine hayran bırakan sac kavurma çoklukla kurban bayramlarında sık sık sofraya gelir. İster ekmekle isterseniz pilavla birlikte tüketebileceğiniz sac kavurma doyurucu özelliğiyle de görselini bile görenlerin ağızlarını sulandırıyor. İmali aslında çok pratik ola sac kavurmanın kolay tanımı yazımızda bulabilirsiniz. 

TIKLA OKU: SAC KAVURMA

2- TAS KEBABI 

Etli yemeklerin baş tacı olan ve yedikçe yemek isteyeceğiniz tas kebabının en eksiksiz tanımını sizlerle paylaşıyoruz. İmali çok kolay ve lokantalarda sık sık yediğiniz tas kebabının meskende yapabileceğiniz tanımı yazımızda.

TIKLA OKU: TAS KEBABI

3-HÜNKAR BEĞENDİ

Eski Osmanlı lezzetlerinden biri olan ve tadına bir defa bakanın sık sık yemek istediği Hünkar Beğendi, özel konuklarınıza hazırlayabileceğiniz enfes ana yemeklerden biri olabilir. Siz de akşama kalabalık konuk ağırlıyorsanız kesinlikle Hünkar beğendi yemeğini denemelisiniz.

TIKLA OKU: HÜNKAR BEĞENDİ

4- ETLİ TÜRLÜ YEMEĞİ

Akşam yemeğinde hem hafif hem pişirmesi kolay hem de lezzeti bol bir ana yemek tanımı arıyorsanız etli türlü tam size nazaran. Mevsimin en vitaminli sebzeleriyle bir arada pişirebileceğiniz etli zerzevat türlüsünün tanımına haberimizin ayrıntılarından ulaşabilirsiniz.

TIKLA OKU: ETLİ TÜRLÜ YEMEĞİ

5- ZÜRBİYE

Sofralarınızda akşam yemeği olarak farklı lezzetlere kapı aralamak istiyorsanız zürbiye tam size nazaran. Et yemeği sevenlerin bayılacağı zürbiye Afyon mutfağının en çok pişirilenleri ortasında. Kıvamı, lezzeti ve bol soğanlarıyla damaklarda iz bırakacak zürbiye tanımını sizlerle paylaşıyoruz.

TIKLA OKU: ZÜRBİYE

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sulu köfte nasıl yapılır lezzetine bayılacaksınız! Sulu köfte tarifi.

Bugün yemek tanımlarımız ortasından sofraların baş tacı sulu köfteyi elmaelma.com okurlarıyla buluşturuyoruz. Yapılışı epeyce kolay ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.