Elma sirkesi suyunun yararları nelerdir? Duş suyunuza elma sirkesi eklerseniz ne olur?

Elma sirkesi suyunun yararları nelerdir? Duş suyunuza elma sirkesi eklerseniz ne olur? Suyu çıkartılarak fermantasyon yolu ile üretilen elma sirkesi asidik güçlü bir sıvıdır. Bu sıvı yüzyıllar evvel alternatif tıp uzmanları tarafından keşfedilmiş ve ilaç üretimlerinde kullanılmıştır. Pekala elma sirkesi suyunun yararları nelerdir? Güçlü bir toksin atıcı özelliğe sahip olan elma sirkesi hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık. Haberin ayrıntısında elma sirkesi suyuna ilişkin her şeyi bulabilirsiniz.

İçeriğinde fosfor, kalsiyum, magnezyum, potasyum,pektin, A, B1, B2, B6, C ve E vitaminlerini içeren sirkeli su pirinç, elma, üzüm ve arpa üzere besinlerin ham suyu çıkartılarak elde edilir. Sirke Doğu tıbbında keşfedilen ve yaraları temizlemede kullanılan en büyük buluşlardan biridir. İçerdiği asidik sayesinde enfeksiyonu önleyen sirke vakitle yemek üretimlerinde temizlikte ve öteki hastalıklarda doğal ilaç olarak kullanılmıştır. Osmanlı zamanında saraydaki bayanlar hoşluk bakımlarının listesinde sirkede varmış. Bilhassa cilt paklığında yarar sağlayan sirke leke ve aknelerin çıkması engellenirmiş. Sıfır şeker barındıran sirke birebir vakitte kandaki hücreleri istikrarlar. Ortalarında en güçlü olan elma sirkesinin suyu ciltten saça kadar birçok yararı vardır. Çok kuvvetli bir virüs öldürücüsü olan elma sirkesi suyu, zayıflamada da epeyce tesirlidir. Fermente yolu ile elmanın direk kendi asidinin çıkarılması elde edilir. Uzmanlar direk tüketildiğinde günde en fazla 2 sefer bununda bir akşam bir gündüz olması gerektiğini vurguluyor.

Elma sirkesi suyunun yararları nelerdir? Duş suyunuza elma sirkesi eklerseniz ne olur?
Elma sirkesi suyunun yararları nelerdir? Duş suyunuza elma sirkesi eklerseniz ne olur?
DUŞ SUYUNUZA ELMA SİRKESİ EKLERSENİZ NE OLUR?

Yararları saymakla bitmeyen elma sirkesinin suyuna dair uzmanlar epeyce değişik açıklamalarda bulundu. Bedende bilhassa değişen mevsim geçişlerinden kaynaklı pH düzeyindeki dengesizlik kimi sıhhat meselelerine yol açar. Ayrıyeten yağlanma oranı hayli yüksek olan ciltlerde sıcaklığın artmasıyla ter bezleri süratle çalışır çok tere ve kokuya neden olur. Saç derisini kaldıran ve kepeklenmeye yol açar. Uzmanlar tüm bu sıkıntıların önüne geçmek için elma sirkesi suyunu öneriyor. Duş alırken suya elma sirkesi ekleyerek son yıkanma yapılması tavsiye edilir. Böylelikle cildin pH istikrarı korunmuş olur. Ter bezleri dengelenir.

Elma sirkesi suyunun yararları nelerdir? Duş suyunuza elma sirkesi eklerseniz ne olur?
Elma sirkesi suyunun yararları nelerdir? Duş suyunuza elma sirkesi eklerseniz ne olur?
ELMA SİRKESİ SUYUNUN YARARLARI NELERDİR?

Japonya’da yapılan bir araştırmada obezite olan şahısların bedenlerinde yağ yakma asit oranının azaldığından ötürü süratle kilo aldıkları gözetlenmiştir. Lakin araştırmada sirke tüketen bireylerin süratle kilo verdikleri görülmüştür. Bir bardak suya bir kaşık elma sirkesi katıp günde iki sefer tüketebilirsiniz.

İlerleyen yaşlarda ve kemik hastalıklarının tesiri ile yaşanan kramp ağrıları azaltmada da sirke epey tesirlidir. Bir ılık su bardağının içerisine bir tatlı kaşığı bal katıp günde bir sefer içerek ağrıları azaltabilirsiniz.

Elma sirkesi suyunun yararları nelerdir? Duş suyunuza elma sirkesi eklerseniz ne olur?
Elma sirkesi suyunun yararları nelerdir? Duş suyunuza elma sirkesi eklerseniz ne olur?

Sirke bilhassa mevsim geçişlerinde yaşanan grip, kuru öksürük ve soğuk algınlığı üzere hastalıkların yaşanmasını da önler. Haftada iki kere ılık bir bardak suyun içerisine bir tatlı kaşığı elma sirkesi ve su katıp karıştırınız. Karışıma dilerseniz zencefil de ekleyerek daha kuvvetli bir doğal ilaç elde etmiş olursunuz.

Birtakım bağışıklıklar enfeksiyonlu hücrelere karşı epey zayıftır. Bilhassa mantarlı hücrelerin çoğalmasına meyilli olan bedene sahip bireylerin gece yatmadan ılık bir suyun içerisine bir tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyerek tüketmesi tavsiye edilir. Bu uygulama vajina mantarı ve mesane enfeksiyonları için birebir yarar sağlar.

2006 yılında yapılan bir araştırmada sirke içerdiği asit sayesinde bedendeki tümörlü hücrelerin oluşumunu önler. Ayrıyeten öbür beden hücrelerinin DNA’sını koruyarak mutasyona uğramalarını mahzurlar.

Kandaki insilün direnci bozulduğunda şahıslarda şeker hastalığı ortaya çıkar. Uzmanlar bir tatlı kaşığı elma sirkesini bir bardak suya ekleyerek tüketildiğinde bu riskin azaldığını vurguluyor. Tıpkı vakitte kandaki öbür hücreleri de istikrarda tutarak yüksek tansiyon üzere durumların yaşamasını önlediği tespit edilmiştir.

Birtakım hoşluk uzmanları cildin elastikiyetini artırmanın en sağlıklı yolunun elmalı sirke olduğunu öneriyor. Cilt yüzeyinde yaşanan deformasyonları önleyerek kırışmasını ve yaşlanmasını önler. Tonik olarak kullanılan elma sirkesi tıpkı vakitte gözeneklerin temizlenip sıkılaşmasını sağlar.

Banyoda son durulama da elma sirkesi kullanıldığında saçların hücrelerini yeniler. Parlaklığını artırarak dökülmeyi mahzurlar. Saç tabanlarındaki pH bedelini artırarak da saç köklerini kuvvetlendirir.

Gün uzunluğu çalışanların en büyük sorunlarından biri bedende artan toksin ve ayak kokusudur. Lakin konuta geldikten sonra sirkeli ılık suda bir saat bekletilen ayaklardan hem bedendeki tüm toksinler çıkar. Hem de ayak kokusu giderilir. Bunun birebir sıra ayak derisi kendini yeniler mantar ya da her hangi bir cilt hastalığının yaşanması engellenir. Ayrıyeten tırnaklarda yenilenerek hasar almaz.

Yemeklerden sonra yaşanan hazımsızlık ve karın şişkinliği üzere mide problemleri için tesirli olan elma sirkesi ayrıyeten mideyi de temizler. 1 çorba kaşığı elma sirkesi ve bir bardak su karışımı ile yaşanan karın şişkinliği kısa bir müddette giderilmiş olur.

Elma sirkesi besin değeri
Elma sirkesi besin değeri

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Miyom Nedir? Rahim Fibroidleri 10 Belirtisi ve Tedavisi

Miyom Nedir? Rahim Fibroidleri 10 Belirtisi ve Tedavisi

Miyom (rahim fibroidleri), rahminizin içinde ve üzerinde büyüyebilen yaygın bir kanserli olmayan tümör cinsidir. Tüm miyomlar belirtilere neden ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir