‘DUNE’ FİLMİNİN VİZYON TARİHİ ERTELENDİ

Bu sene heyecanla beklenen sinemalar ortasında Timothée Chalamet ve Zendaya’nın ‘Dune’ sineması yer alıyordu. Frank Herbert’in 1965 yılında yazdığı ‘Dune’ roman serisinin birinci kitabından uyarlanan sinema, fantastik bir dünyayı mevzu alıyor. Cihanın gezegenlere bölündüğü, her gezegenin farklı bir hanedanlık tarafından yönetildiği ve baş yöneticisinin Padishah Emperor olduğu fantastik sinemada Atreides hanedanı varisi Paul Atreides karakterine hayat veren Chalamet’e, Zendaya ise genç Fremen Chani olarak eşlik ediyor. 

Denis Villeneuve’in direktörlüğünü üstlendiği bu bilim kurgu fantastik sinemanın ‘Star Wars’ ve ‘Game of Thrones’ üzere serilere öncülük ettiği söyleniyor. Başta 18 Aralık 2020’de vizyona girmesi beklenen sinema, Collider’ın haberine nazaran 1 Ekim, 2021’e ertelendi. Pandemi sebebiyle ertelenen sinemalar listesine eklenen ‘Dune’ sinemasını izlemek için bir sene daha beklememiz gerekecek.

Zendaya ve Timothée Chalamet’in yanı sıra Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Dave Bautista, Jason Momoa, Stellan Skarsgard ve Javier Bardem’in de yer aldığı yıldız dolu bir takım ile öne çıkan ‘Dune’ sinemasının seyirci ile buluşması Warner Bros.’un kararı ile değişti. ‘Wonder Woman 1984’ sinemasının vizyon tarihini kısa bir müddet evvel Noel vaktine taşıyan Warner Bros., pandeminin seyircilerin sinema salonlarına gitmesini önlemesi tasasıyla sinemalarını erteleme kararı aldı. 

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sonbaharda sağlıklı bir cilt için 10 ipucu

Sıcaklıklar düşer düşmez, cilt esnekliği, kuruluk ve mevsimsel lekeler yaygın olarak görülebilir. Sıcak bir yaz, çok bronzlaşma, seyahat kaynaklı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.