Dolci nedir ve dolci ne anlama geliyor? İtalyan dolcinin anlamı

Dün akşam Masterchef yarışmasında İtalyan bir menü hazırlanması istendi. Menünün içerisinde yer alan dolci kelimesi de en çok merak edilenler arasında. Dolci aslında tatlı çeşitlerinin yer aldığı bir sunum tabağına verilen isimndir. Şimdi sizlere dolci hakkında detaylı bir araştırmanın sonuçlarını sunuyoruz.

TV 8  ekranlarının sevilen yarışma programı MasterChef Türkiye’nin 9 Eylül Çarşamba günü yayınlanan bölümünde yarışmacılardan trattoria menüsü için ter döktü. İtalyan şef Danilo Zanna, dolciye ilişkin de konuştu. Dolci teriminin içerisinde birçok İtalyan lezzeti bulunuyor. Peki, Dolci nedir, ne anlama gelir? İşte sorunun yanıtı:

İtalyan menüsünün olmazsa olmazları arasında yer alan Dolci yani tatlı menüsü birçok kişi tarafından merak edilmeye başladı. Tatlı olmadan İtalyan menüleri eksik kalır. Tiramisu’dan pannacotta’ya, cannoli’den gelato’ya birçok farklı tatlı, İtalyan yemeklerinin tamamlayıcısıdır.

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pate a choux (pataşu hamuru) nedir, tarifi nasıl yapılır? Pataşu hamuru neyde kullanılır?

Bilhassa birçok Fransız tatlısının temel materyali olan pataşu ingilizce ismiyle pate a choux, ülkemizde en çok tüketilen profiterol ve tulumba ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir