Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Yapacağınız doğal makyajlar ile harikulade farkındalık oluşturmak için size vereceğiniz tüyoları muhakkak dikkate almalısınız. Özel davetlerde veyahut rutin günlerinizde rahatça kullanabileceğiniz popüler makyaj stili ile şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Moda Bükücü ailesi olarak sizler için derlediğimiz Doğal makyaj nasıl yapılır? İçerikli bilgiler için adım adım ilerleyelim isterseniz.

Cildinizi nemlendirin

Doğal makyaj uygulamasına geçmeden önce cildinizi muhakkak nemlendirmelisiniz. Yapacağınız nemlendirme sayesinde cildinizin pürüzsüz olmasını sağlayacaksınız. Cildinizin nemlendirme orantısını iyice ayarladıktan sonra fondöten uygulamasını yapabilirsiniz. Keza hiç bir mevsim fark etmeksizin yaz kış olmak üzere nemlendirme uygulamasını her makyaj öncesini yaparak doğal makyaj görünümünü elde edebilirsiniz.

Göz altlarınızı aydınlatın

Göz altlarında meydana gelen morarmalar ve şişkinliklerinizi kapatmalısınız. Bunun için göz çevrenize nemlendirici krem uygulaması yapın. Doğal makyaj uygulaması yaparken göz altı şişkinliği ve morarmaları için muhakkak kapatıcı uygulamasını yapmalısınız. Bu sayede doğal makyaj görünümü elde edebilirsiniz. Ayrıca kapatıcı uygulamasını yaparken kapatıcının cildinizle aynı tonda olmasına özen gösterin.

Doğal makyaj için BB veya CC krem

Sosyal medya da bir çok kez karşımıza çıkan BB ve CC kremler doğal makyajlar için önemli etkenlerden olduğunu unutmamak gerekir. Uygulayacağınız küçük dokunuşlar ile renk farklarını kapatabilirsiniz. Renk orantısını ayarlayabilen, güneş ışınlarından koruma sağlayan ve cildin kırışıklığını gideren bu kremler günden güne takipçi kitlesini de arttırmayı başarıyor.

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sonbaharda sağlıklı bir cilt için 10 ipucu

Sıcaklıklar düşer düşmez, cilt esnekliği, kuruluk ve mevsimsel lekeler yaygın olarak görülebilir. Sıcak bir yaz, çok bronzlaşma, seyahat kaynaklı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir