Damat Bohçası Nasıl Hazırlanır?

Damat bohçasıyla ilgili içerikli bilgi vermeden önce herhangi bir yakınınızdan bu konu hakkında gerek maliyet gerekse bohçanın hazırlanması hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kimi damat anneleri öncesinden hazırlık yaparak düğün gününe işi bırakmıyor. Kimileri ise düğün günü bu tür alışverişleri yapabiliyor. Bohçayla ilgili bütçe oluşturmadan önce kafanız da neler alacağınıza dair planlamalar yaparak bütçenizi oluşturabilirsiniz. Günümüz çağında damat tarafının hazırlamış olduğu bohçalar valiz ile birlikte veriliyor. Ayrıca sıradan valiz yerine süslenmiş bir valiz tercih etmelisiniz. Damat bohçası nasıl hazırlanır? Sizlere vereceğimiz adım adım bilgiler ile hareket ederek damat bohçanızı oluşturabilirsiniz.

Damat bohçasına neler konulur?

Geleneksel bir hal alan bohça olayları sadece kız tarafının hazırlamasıyla bitmiyor. Damatlar da kendine ait bohça hazırlamaktadırlar. Önceden bohça hazırlığı yapmamış olan damat tarafı bohça alışverişine gelin tarafının anne ve kız kardeşleriyle birlikte gidebilirler. Tabi ki bu tür gelenekselleşmiş olaylar yöreden yöreye göre değişiklik gösterebilir. Yapacağınız bu alışverişte damat tarafı bohçasına gömlek, pijama takımı, iç çamaşırı, damat havlusu, Traş bakım seti, kravat, kemer, saat ve kişisel bakım ürünleri alabilirsiniz.

Damat bavulu ve bohçası nereden alınır?

İnanın bu soruyla alakalı hiç kimse hemfikir değil. Dilediğiniz yerden valiz ve bohçanızı alabilirsiniz. Esasen tercih meselesi demek daha yerinde olur. Keza sizlere alışveriş konusunda ipucu olarak önereceğim alışveriş kısmı olur. Ürünleri farklı yerlerden alırsanız indirim yapmayabilirler. Fakat tek bir yerden yüklü miktar da yapacağınız alışverişler de iyi bir mevla da indirimler yapılabilir.

Damat bohçası ne zaman verilir?

Damat bohçası verilme kısmı yöreden yöreye göre değişkenlik gösteren bir kısımdır. Genellikle düğün tarihleri yaklaşmadan önce gelin tarafı damat tarafının evine misafirliğe giderler. Aslında misafirliğin ana konusu çeyizdir, fakat sıradan bir misafirlik gözüyle bakılır. O sıra hazırlanmış olan damat bohçası müstakbel kayın valideye sunulur. Keza alışverişi gelin tarafının ailesiyle yapmadıysanız damat tarafına bir takım eksikler çıkarabilirler. Bu nedenle yapacağınız alışverişte pek fazla uğraşmamak adına iyi bir liste oluşturmalısınız. Aksi halde alışveriş kısmıyla tekrardan uğraşabilirsiniz.

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

Tommy Hilfiger Sonbahar/Kış koleksiyonu 2020

2020 Sonbahar/Kış koleksiyonlarında markalardan birinci ipuçları gelmeye başladı. Pandemi sebebiyle koleksiyonlarını dijital ortamlarda tanıtan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir