COUNTRY TARZI MUTFAK

COUNTRY TARZI MUTFAK

Ev dizaynında country tarz genellikle yatak odası ve mutfak kısımlarını dekore etmede kullanılmaktadır. İçerdiği doğal motifler ve sıcak renklerle evlere değişik hava katmaktadır. Bilinen kente özgü görece soğuk sayılabilecek dekorasyonların aksine country tarz mutfak oldukça sıcak ve kendine özgüdür. Daha çok pastoral bir havası vardır. Kentin getirmiş olduğu gündelik yorgunluklardan, streslerden ve kaygılardan uzaklaşmayı sağlayan, kişiyi huzurlu hissettirebilecek bir dokusu vardır.

COUNTRY TARZI MUTFAK NASIL OLUR?

 Genellikle modern yapı ile geleneksel motiflerin harmanlanmış izlenimi veren bir görünüşü vardır. Bu tarzda genellikle hasır eşyalar, taş duvar, geleneksel motiflerle bezenmiş kilimler, ahşap masa ve sandalyeler gibi pastoral hava verecek objeler kullanılmaktadır. Krem ve beyaz gibi soft renkler kullanılarak mutfağa daha geniş ve ferah bir hava katılacağı gibi mavinin, yeşilin kahvenin bu objelerle kombini mutfağa daha yaşanabilir bir hava katmaktadır. Yine bunların yanında çiçek desenli duvar kağıtları ve hatta gerçek çiçekler kullanmak mutfağın tamamlayıcılığını sağlayacaktır.

Bunların yanında tavana takılacak bir ferforje askılıkla tava, tencere gibi mutfak yaşamında sürekli kullanılabilecek eşyalar buraya asılabilir. Duvar kağıdı ya da taş duvarın yanı sıra duvarları tamamen ahşapla kaplamak da güzel bir fikir olabillir. Yine günlük kullanımda ki mutfak eşyaları için ahşap raflar (Ham olmamalı; cilalı ve zımparalanmış olmalıdır) kullanılabilir. Işıklandırma için ise hasır ya da antika görünümlü aydınlatmalar kullanılabilir.

Piyasaya bakıldığında country tarzı sevenler için oldukça tatmin edici çeşitlere rastlamak mümkündür.

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şık Mutfak Dekorasyonu İçin Öneriler

Bir çok şeyin başlangıcı olarak iddia edilen yeni yılın gelişi ile birlikte sen de evine …

One comment

  1. Country ve rustik mutfaklar son zamanlarda klasik mutfaklardan sıkılan ve yenilik arayanlar için güzel bir tercih oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir