Cilt Beyazlatma Yöntemleri Ve Ev Yapımı Yüz Maskesi

Ev içerisinde olumlu sonuçlar alacağınız cilt beyazlatma maskeleri son zamanlar da tercih edilen maskeler arasında yer almaya başladığını söyleyebiliriz. Sizler de eviniz de cildinize müdahale ederek muazzam sonuçlar elde edebilirsiniz. Kesinlikle hiçbir kimyasal ürün kullanmadan tamamen doğal ürünlerle bu tarz maskeleri deneyerek olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Güzellik sırları kapsamında içeriğe sahip olan cilt beyazlatma yöntemleri ve ev yapımı yüz maskesi adlı içeriğe göz atarak bilgi edinebilirsiniz.

Ev yapımı yumurta ile cilt beyazlatma maskesi

Birçok kişi açık tenli olmayı ister. Bu durumdan ötürü hanımlar cilt beyazlatma uygulamasını kullanmazlar. Özellikle de birçok kimyasal ürün denemelerine rağmen doğal ürünleri unutmaktadırlar. Halbuki doğal yöntemler ile yeni içerikler üreterek cildinize doğrudan fayda sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yumurta maskesi ile müdahale olacaktır. Yumurtanın ak kısmı ile hazırlanan maske uzun süredir kullanılmakta olan doğal içerikler arasında yer almaktadır.

Cilt beyazlatma maskesinin tarifi

İçeriği hazırlarken yumurtanın sarı kısmı kesinlikle beyaza karışmayacak. Sonrasın da ak kısmını kasenin içerisine koyun ve köpürene kadar karıştırın. Uygulamaya geçmeden önce yüzünüzün yağlı olmamasına dikkat edin. İçeriği hazırladıktan sonra köpük kısmını yüzünüze masaj uygulayarak güzelce yedirin. 15 dakika kadar bekletip yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Cilt beyazlatma için hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi içerdiği potasyum ve sodyum ile sağlıklı mineraller içerdiği için cilde iyi gelmesi ile bilinmektedir. Cilde iyi gelmesinin yanı sıra hanımların bir kısmı cildi beyazlatmak için özel maskeler hazırlayarak ciltlerine müdahale de bulunabiliyorlar. Sizlerde bu tarz doğal içerikler hazırlayarak cildinize müdahale edebilirsiniz. Ayrıca bir önce ki paylaşım da karma ciltler için tavsiyeler de bulunmuştuk. Karma ciltlerin ne şekilde cildine müdahale etmesi gerekir adlı paylaşıma göz atarak bilgi edinebilirsiniz.

Cilt beyazlatma maskesinin tarifi

Bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ile bir tatlı kaşığı kadar yoğurdu kaseye koyun ve üzerine 2 -3 yemek kaşığı kadar buğday nişastası ekleyin. Daha sonra iyice karıştırdıktan sonra cildinize sürebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra cildinizin beyazladığını fark edeceksiniz.

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sonbaharda sağlıklı bir cilt için 10 ipucu

Sıcaklıklar düşer düşmez, cilt esnekliği, kuruluk ve mevsimsel lekeler yaygın olarak görülebilir. Sıcak bir yaz, çok bronzlaşma, seyahat kaynaklı ...

One comment

  1. cilt beyazlatmak için verdiğiniz önerileri bir bir deneyeceğim sonucu buradan yazarım teşekkür ediyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir