Chanel İsviçreli saatçi Kenissi’den hisse aldı

Chanel, saatçilere yatırım yapmaya devam ettiğini, İsviçre merkezli saatçi Kenissi’de hisse aldığını açıkladı. Üst seviye yedek parça üreten Cenevre merkezli şirketin azınlık hissesini satın alan Chanel’in bu ortaklıktan çıkan ilk ürünü Mart ayında Baselworld’de sunulacak.

Dünyaca ünlü moda evi Chanel, saatçi Kenissi’ye yatırım yaptı. Henüz İsviçre’de elde edilen hisselerin miktarını açıklamak istemeyen Chanel, bu yatırımla lüks saat sektöründeki bir aktör olarak konumunu geliştirdiğini açıklamış oldu.

Chanel, uzun zamandır gözünü üst segment saat sektörüne dikmişti

Chanel, prestijli saatçilik sektöründeki yerini alarak güçlenmeye devam ediyor. İsviçreli KENISSI’den azınlık hisse alan Chanel’in saatçilik segmentindeki hamlesi 1993 yılında G&F Châtelain Manufacturing’in satın almasıyla başlamıştı.

AFP’de yer alan habere göre, satın alım, yüksek kaliteli saatler sunma hedefinin bir parçası. Yatırımın ilk sonucu, Mart ayında ortaya çıkacak ve Chanel, Baselword’te Kenissi teknolojisini kullanan bir ürün sunacak. Biz de Pudra.com olarak heyecanla yeni Chanel saatlerini bekliyoruz.

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bootie nedir? 2020 bootie botlar için kombin teklifleri

Dönemin topuklu ayakkabı modasında rahatlık hissi veren şıklık hakim duruyor. Bootie botlar da, bunu sağlayabildikleri için trendler ortasında ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir