CEREBRAL PALSY’Lİ ÇOCUKLARIN HİKAYELERİ BENİM GÜZEL YARINLARIM VAR SERGİSİNDE!

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye (TSÇV) ve Allergan Aesthetics Türkiye iş birliğinde fotoğraf sanatkarı Mehmet Turgut’un dayanağıyla 6 Ekim Dünya Cerebral Palsy Günü’nde “Benim Hoş Yarınlarım Var” projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında açılan dijital stant ile CP’li çocukların hayatlarında erken müdahelenin değerine dikkat çekildi.

6 Ekim Dünya Cerebral Palsy Günü’nde  bir ortaya gelen 11 Cerebral Palsy’li çocuk hem geleceğe yönelik hayallerini anlattı, hem de kıssalarıyla umut verdi.  Proje kapsamında fotoğraf sanatkarı Mehmet Turgut 11 çocuğun hayallerini simgeleyen nesnelerle, kıssalarını fotoğrafladı. Fotoğraf çekimlerine konut sahipliği yapan Sakıp Sabancı Müzesi, dijital standın sanat danışmalığını da yürüterek projeye takviye verdi. 

Çektiği fotoğraflarla standın taşıyıcısı olan Mehmet Turgut; “Böyle manalı bir projede yer almak benim için çok değerli. Cerebral Palsy’li çocuklarımızla bir günü geçirmek onların gülüşlerini yakalamak, hayallerini fotoğraflamak çok kıymetli bir tecrübeydi. Engellerimizi hissetmediğimiz çok hoş bir çekim geçirdik. Erken teşhis ve rehabilitasyonla bu çocuklarımızı topluma kazandırabileceğimizi gösteren, değerli bir projeye imza attık” dedi.

Tabiat Rutkay Kamal  da toplumsal medya hesabından yaptığı canlı yayın ile standın duyurulmasına takviye verdi. Canlı yayınında Mehmet Turgut’u ve Nigar Evgin’i konuk olarak ağırlayan Rutkay projenin taşıdığı manası vurgulayarak, “Günümüzde pek çok çocuğun gerek maddi imkânsızlıklar gerek dışlanma nedeniyle hayata katılamadığını düşündükçe ne kadar değerli ve değerli bir işin içinde olduğumu düşünüyorum. Her şeyden evvel bir anne olarak bu projeye kayıtsız kalamadım zira bir hayat bile değiştirmek, hayaline kavuşmasını sağlamak, çocuklarımızı topluma kazandırmak son derece değerli ve kıymetli. Hoşluklar paylaştıkça çoğalır, daha çok sayıda çocuğumuza dayanak olabilmemiz için bu cins gönüllülük çalışmalarının daha da artmasını diliyorum” dedi

Fotoğraf sanatkarı Mehmet Turgut’un Sakıp Sabancı Müzesi’nin dayanağıyla gerçekleştirdiği çekimler sonrasında miniklerin fotoğraf karelerine yansıyan öykülerine Vakfın web sitesi www.tscv.org.tr yahut www.sakipsabancimuzesi.org’dan ulaşılabilecek.

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

‘YOU’ DİZİSİNİN 3. SEZONU HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Netflix, Ocak ayında ‘You’ dizisinin üçüncü döneminin olacağını duyurmuştu. 2019’un sonunda dizinin hayranları ikinci dönemi tamamlarken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir