Çekici Makyaj Nasıl Yapılır?

Çoğu zaman makyaj yaparken sıradan bir makyaj statüsünde yapılmaktadır. Özel davetlerde, düğünler de, organizasyon alanların da, açılış etkinlikleri gibi ön plana çıkmak isteyeceğiniz alanlarda çekici makyaj nasıl yapılır? ipuçlarıyla geliyoruz. Yapacağınız makyajlar ile göz kamaştıran bir kişiliğe bürünerek tüm gözleri üzerinize çekebilirsiniz. İşte birbirinden muazzam makyaj fikirleri!

Göz içine kalem sürmek

Holywood Eyelineri ile kirpiklerinizi dolgunlaştırarak çekici hale dönüşebilirsiniz. Göz kalemini çekerken dikkat etmeniz gereken hususların başında göz pınarları geliyor. Göz pınarlarına kadar kalemi çekmeniz durumun da gözlerinizin küçük görünmesine sebep verir. Alt kirpik hattına yavaşça ve kalınlaştıracak bir şekilde sürerek gözlerinizi büyük gösterebilirsiniz. Gözlerinizin büyük ve dolgun görünmesi çekici olmanız da önemli etkenlerden biridir.

Kırmızı ruj ve dudak peelingi

Daha sıklıkla tercih edilen renkler arasında kırmızı ruj geliyor. Özellikle hususi, davetlerde kullanılan rutin bir ürün haline gelmiştir. Ruj sürmeden önce dudaklarınızı iyice nemlendirmelisiniz. Ayrıca makyaj tüyolarından biri olan dudak peelingini uygulamak için vazelin kullanabilirsiniz. Vazelin sonrası dudaklarınıza uygulayacağınız ruj dudaklarınızın pürüzsüz olmasında önemli rol oynayacaktır.

Aydınlatıcının etkisi

Her yapılan makyajın bir vazgeçilmezi vardır. Makyaj yapan hanımların birçoğu aydınlatıcı kullanarak elmacık kemiklerini öne çıkarırlar. Aydınlatıcı sadece elmacık kemiklerine sürülmesinden ibaret değildir. Göz pınarlarınıza aydınlatıcı ile etken ettiğiniz de bakışlarınıza romantik ve aydınlık görünüm katacaktır. Nitekim kaşlarınızın altına uyguladığınız da gözlerinizin büyümesine etki ederek çekicilik kazanabilirsiniz.

Yoğun ve hacimli kirpikler

Makyajların en önemli kısımların dan biri olan maskara adımı kirpiklerin dolgun ve hacimli görünümüne sebebiyet verecektir. Kullanacağınız maskarayı bir çok kez kullanarak doğallığınız dan uzaklaşabilirsiniz. Farklı maskaralar kullanarak yoğun ve hacimli kirpikleri kolayca elde edebilirsiniz.

Mat ve kalıcı rujlar

Trendler için devamlılığı olan mat rujlar hiç bir zaman alternatif olarak kullanılacak kadar kötü bir tercih olmadı. Popülerliğini devam ettirmesi ile birlikte bir çok kişinin tercihleri arasında yer alan bir ürün olmayı başarıyor. Mat rujlar çekici görünümünün yanı sıra diğer rujlardan daha fazla ömürlü olarak dudaklarda kalabiliyor. Ayrıca muazzam bir görüntü içeriği sağlayan mat rujlar ünlülerin de sık kullandıkları makyajlar arasında yer alıyor. Dudaklarınızı nemlendirip sürmeniz, rujun uzun ömürlü olmasına katkı verecektir.

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sonbaharda sağlıklı bir cilt için 10 ipucu

Sıcaklıklar düşer düşmez, cilt esnekliği, kuruluk ve mevsimsel lekeler yaygın olarak görülebilir. Sıcak bir yaz, çok bronzlaşma, seyahat kaynaklı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir