Buhar Banyosu Nasıl Yapılır, Cilde Faydaları Nelerdir?

Evde vakit geçirdiğiniz bu dönemler de kişisel bakımlara yoğunlaşabilirsiniz. Özellikle cilt bakımları için çeşit çeşit ürünler, doğal maskeler gibi alternatifli ürünler kullanmanın yanı sıra buhar banyosu yapabilirsiniz. Şüphesiz ki cildinizin yapacağınız buhar maskesine ihtiyacı olacaktır. Hiçbir nemlendirici krem ve maske kullanmadan temiz gözeneklere sahip olabilirsiniz. Buhar banyosu nasıl yapılır, cilde faydaları nelerdir? Aradığınız cevaplara adım adım ilerleyelim isterseniz.

Buhar banyosu nasıl yapılır?

İşleme başlamadan önce yüzünüz de makyaj varsa muhakkak temizlemelisiniz. Kettle ile 2 litre su kaynatıp bir kabın içine dökün. Daha sonra havlu veyahut ince nevresim ile üstünüzü kapayacak şekilde örtün. Bu sayede yüzünüze yoğun bir şekilde buhar gelmesini sağlamış olacaksınız. 5-10 dakika kadar buhardan olabildiğince faydalanmaya çalışın.

Cilde faydaları nelerdir?

Yapacağınız buhar banyosu ile özellikle burun bölgesinde oluşan siyah noktalardan kolayca kurtulabilirsiniz. Kan dolaşımını hızlandırır. Yüz bölgeniz de oluşan sivilce ve lekelerden kolaylıkla arınabilirsiniz. Ayrıca kırışıklıkların azalmasına yardım olur. Nitekim yüz bölgesinde yağ oranını dengeleyerek uzun süre yüzünüz de sivilce ve siyah nokta oluşmamasına engeldir.

Buhar banyosu sonrası yüze ne sürülmeli?

Yapacağınız uygulamadan sonra gözeneklerin açılması ile birlikte siyah nokta temizlemek için burun bölgesine bant işlemi uygulayabilirsiniz. Ayrıca gözeneklerin açılması sonrası elinizle siyah noktaları çıkarmaya çalışmayın. Buhar banyosu sonrası çıkarmaya çalıştığınız siyah noktalar cildinize zarar vererek geçici lekeler oluşturabilirsiniz. Onun dışında kimyasal ürünler ve makyajlardan kaçınmalısınız. Cildinizi bir süre kendi doğallığı ile baş başa bırakın.

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Miyom Nedir? Rahim Fibroidleri 10 Belirtisi ve Tedavisi

Miyom Nedir? Rahim Fibroidleri 10 Belirtisi ve Tedavisi

Miyom (rahim fibroidleri), rahminizin içinde ve üzerinde büyüyebilen yaygın bir kanserli olmayan tümör cinsidir. Tüm miyomlar belirtilere neden ...

One comment

  1. özellikle kuaförlerin kapalı oldugu bu dönemde bayanların evde uygulayabilecekleri yöntemleri paylaştığınız için teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir